Zazdrościliśmy gościom weselnym Harry'ego i Meghan. Teraz im współczujemy

Katarzyna Leszczyńska 13.05.2018
Książę Harry i Meghan Markle
Fotografia: EAST NEWS

Odkąd pojawiły się informacje o ślubie księcia Harry'ego z Meghan Markle, wszyscy chcieli być obecni na ceremonii. Teraz nie zazdrościmy gościom.

Już niedługo, 19 maja, będzie miał miejsce ślub roku. Książę Harry i Meghan Markle powiedzą sobie sakramentalne "tak" w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Świadkami uroczystości ma być 2640 gości, którzy zostali zaproszeni na ślub. Do tej pory im zazdrościliśmy. Teraz nie chcielibyśmy być na ich miejscu.

Zobacz także: Zanim znalazła swojego księcia, miała wiele romansów. Z kim spotykała się Meghan Markle?

Jak donosi "Daily Mail", w ręce każdej zaproszonej na ślub osoby, trafił spis zasad, do których należy się zastosować przed i podczas uroczystości. Można nawet powiedzieć, że to ogromna lektura, składa się bowiem z aż 7 stron! Okazuje się zatem, że do sztywnej etykiety będą musieli zastosować się nie tylko państwo młodzi i ich rodzina.

Rygorystyczne zasady na ślubie Harry'ego i Meghan

Zasad, które znalazły się w spisie jest naprawdę wiele. Najważniejsze z nich dotyczą ubioru gości weselnych. Jak się okazuje nie tylko suknię ślubną Meghan musi zaakceptować królowa. Mężczyźni, którzy chcą brać udział w ceremonii, powinni założyć garnitur. Kobiety natomiast dzienną sukienkę i  obowiązkowo nakrycie głowy w postaci kapelusza. Podczas całego wydarzenia nie wolno robić zdjęć. Przed wejściem do kaplicy natomiast każdy przybysz będzie musiał się wylegitymować, ukazując dowód tożsamości lub paszport.

Zobacz także: Wspólna cecha Kate, Meghan i księżnej Diany wyszła na jaw! Widać gołym okiem

Najmilszym zapisem pośród wielu zasad, które otrzymali goście, jest informacja od samej pary młodej. Harry i Meghan nie chcą, żeby goście przynosili dla nich prezenty. Darowizny mają być przekazane na wskazaną przez nich organizację charytatywną. To piękny gest! Pytanie tylko, czy gościom uda się zapamiętać te wszystkie zasady, żeby nie strzelić gafy przy samej królowej.

Zobaczcie w poniższej galerii, z jakich przyzwyczajeń Meghan będzie musiała zrezygnować po ślubie z Harrym:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów