Weronika Rosati zamieściła mocny wpis! Równouprawnienie w Polsce nie istnieje?

Weronika Rosati
Fotografia: Instagram/Weronika Rosati

Aktorka zamieściła kolejny wpis, w którym nie zgadza się z brakiem równouprawnienia w Polsce.

Weronika Rosati udzieliła niedawno głośnego wywiadu dla "Wysokich Obcasów". Opowiedziała w nim o tym, że była ofiarą przemocy domowej. Aktorka długo walczyła ze sobą, żeby zdradzić sekrety ze swojego życia i przyznać, że jej były partner, Robert Śmigielski, miał znęcać się nad nią fizycznie i psychicznie. Gdy zdobyła się na odwagę, nie spotkała się jedynie ze wsparciem. Wiele osób zaczęło ją krytykować, twierdząc, że próbuje wybić się na tej historii. Teraz Rosati zabrała głos.

Zobacz także: Rosati o byłym partnerze: "Uderzył mnie, jak byłam w zaawansowanej ciąży"  

Weronika Rosati w mocnym wpisie o równouprawnieniu

W obronie Weroniki Rosati stanęło wiele gwiazd, m.in.: Edyta Górniak, Anna Lewandowska, Agnieszka Holland i Katarzyna Zielińska. Mogła też liczyć na wsparcie innych kobiet, w tym swoich fanek. Okazuje się jednak, że nie wszyscy postanowili stanąć po jej stronie.

W obronie Roberta Śmigielskiego również stanęło wiele kobiet, m.in. jego bliska znajoma, Joanna Sarapata. Wszystko to doprowadziło do gorzkich wniosków, jakie wyciągnęła aktorka. 

Tak sobie myślę, czy to, że jestem aktorką, dziewczyną, która zrobiła w życiu jakieś błędy, pomyliła się w wyborach ludzi, która ma fantastycznych rodziców, kobieta która lubi o siebie zadbać - pomalować się (kocham te moje kreski na oczach i ustach, cóż poradzę), ubrać modnie lub elegancko - chętnie w firmowe ciuchy, która ćwiczy prawie codziennie, bo ma to we krwi po tacie, która lubi posłuchać rapu, przeżywać piosenki Lady Del Rey i melodramatyczne filmy, potańczyć ze znajomymi, przekląć, pójść na ściankę lub event, mieć gorszy dzień (kto nie ma), podpuchnięte oczy, utyć, schudnąć, palnąć jakąś głupotę, być czasem próżna i pójść do kosmetyczki lub masaż, robić dzióbki do selfie, która się cieszy z bycia na plaży, ekscytuje się pracą z idolami, czy taka która ma hopla na punkcie Elizabeth Taylor i innych kontrowersyjnych kobiet/artystek - czy to wszystko sprawia, że moje słowo jest mniej wiarygodne, moje przeżycia mniej ważne, moje krzywdy mniej bolesne, a może bardziej zasłużone? - napisała.

W ten sposób Weronika Rosati zrobiła wstęp do opisania swoich poglądów na temat równouprawnienia w Polsce. Zdaniem aktorki coś takiego po prostu nie istnieje, o czym napisała bardzo dosadnie.

Czy to wszystko sprawia, że można bezkarnie mnie oczerniać, zmyślać najgorsze pomówienia, bez wahania wyzywać, wyszydzać i atakować? Czy gdybym była mężczyzną, czy z takim bazarowo-śmietnikowym atakiem bym miała do czynienia? (...) Równouprawnienie kobiet i mężczyzn w Polsce? B*tch please - podsumowała aktorka.

A jak wy myślicie? Czy Polska różni się pod tym względem od innych krajów? 

Zobacz także: Weronika Rosati wydała oświadczenie: "Jestem przedstawiana jako histeryczna kłamczucha"

Weronika Rosati swoją córeczkę nazwała na cześć Elizabeth Taylor? A na jakie oryginalne imiona zdecydowały się inne gwiazdy dla swoich dzieci?

  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów