Weronika Rosati wydała oświadczenie: "Jestem przedstawiana jako histeryczna kłamczucha"

Weronika Rosati w czarnej bluzce na białym tle
Fotografia: Instagram/Weronika Rosati

Po tym, gdy wyznała, że była ofiarą przemocy domowej, wylała się na nią fala krytyki. Weronika Rosati broni się w oświadczeniu i apeluje do innych kobiet.

Weronika Rosati niedawno udzieliła bardzo szczerego wywiadu, który odbił się szerokim echem w mediach i w show-biznesie. Aktorka przyznała, że jest ofiarą przemocy domowej. Opowiedziała o tym, że jej były partner, Robert Śmigielski, miał znęcać się nad nią psychicznie i fizycznie. Po tym wyznaniu wiele osób udzieliło wsparcia Rosati, znalazły się jednak i takie osoby, które zdecydowały się zarzucić jej "promowanie się na tragedii". Teraz aktorka wydała oświadczenie.

Zobacz także: Śmigielski wydał oświadczenie w sprawie oskarżeń Weroniki Rosati  

Weronika Rosati apeluje do czytelników

Swoje oświadczenie Weronika Rosati wydała przy pomocy "Wysokich Obcasów", na łamach których właśnie pojawił się wywiad. 

Jeśli moja rozmowa poruszyła Was i wywołała tak żywą reakcję, warto było. Warto było narazić się na ataki i niedowierzanie, krytykę wpływowych i ustosunkowanych. Warto było nawet wystawić się na hejt - napisała aktorka.

Przyznała też, że jej wizerunek w mediach jest daleki od ideału i zdaje sobie z tego sprawę. Po jej wywiadzie pojawiło się wiele negatywnych komentarzy pod jej adresem, zarówno od internautów, jak i od jej byłego partnera, który w swoim oświadczeniu przeciwstawił się słowom aktorki. Z tego względu aktorka postanowiła zaapelować do innych kobiet.

Wiem, że jestem przedstawiana jako niezrównoważona, histeryczna, chciwa kłamczucha i szmata. Wiem, że i Wy boicie się, że Wasze wyznanie może zostać tak właśnie potraktowane, zbagatelizowane, z pogardą odrzucane. Ale ja jestem przykładem, że trzeba i można pokonać ten lęk, na którym żerują nasi oprawcy. Nie milczcie, zostaniecie wysłuchane - napisała Rosati.

Aktorka zachęca kobiety, które są ofiarami przemocy domowej, do dzielenia się swoimi historiami. Na końcu swojego oświadczenia przyznała, że wciąż towarzyszy jej lęk przed jej byłym partnerem. 

Strach przed moim byłym partnerem tkwi we mnie dziś równie mocno jak w czasach, gdy się nade mną znęcał. Boję się go i mówię to odważnie, bo wiem, że i Wy boicie się swoich oprawców - lęk i ból są nieuleczalne i nie kończą się. Bójmy się więc razem, ale nie dajmy się. Nawet wtedy, gdy sprawca przemocy zaprzecza, manipuluje faktami, zarzuca kłamstwo - dodała aktorka.

Weronika Rosati i Robert Śmigielski spotykali się przez dwa lata. Owocem ich związku jest córka Elizabeth, którą na co dzień zajmuje się aktorka.

Zobacz także: Edyta Górniak wspiera Weronikę Rosati. Skomentowała jej post: "Serce mi pęka"

Niektóre gwiazdy wykazują się ogromną fantazją podczas wyboru imienia dla swojego dziecka. Oto najbardziej oryginalne imiona dzieci polskich gwiazd.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów