Weronika Rosati w gorzkich słowach o ojcu swojej córki

Weronika Rosati w swetrze i czarnej kurtce
Fotografia: Mateusz Jagielski/East News

Weronika Rosati nie ma obecnie łatwego życia. Aktorka musi każdego dnia łączyć samotne wychowywanie córki z karierą. Zdecydowała się o tym opowiedzieć.

W czerwcu Weronika Rosati ogłosiła, że rozstała się z Robertem Śmigielskim, ojcem swojej córki Elizabeth. Od tego momentu sama radzi sobie z łączeniem kariery z macierzyństwem. W ostatnim wywiadzie, którego udzieliła w programie "Pytanie na śniadanie" opowiedziała o tym, jak radzi sobie w byciu samotną matką. Zdradziła, że nie spodziewała się, że kiedykolwiek będzie musiała wychowywać dziecko bez ojca i starała się zrobić wszystko, żeby uratować swoją rodzinę.

Weronika Rosati o ojcu swojego dziecka

To pierwszy tak szczery wywiad Rosati o macierzyństwie i ojcu Elizabeth. Przede wszystkim zdradziła, że planując dziecko nie spodziewała się takiego obrotu spraw.

Kiedy planowałam dziecko i już zaszłam w ciążę, nie spodziewałam się, że będę sama wychowywać moją córkę. Jestem wychowana w domu pełnym. Większość kobiet chciałaby mieć pełną rodzinę. 

Aktorka przyznała, że miała naprawdę ważne powody ku temu, żeby rozstać się z Robertem Śmigielskim. Wyznała, że "pewne granice zostały przekroczone". Jednocześnie przyznała, że robiła wszystko, żeby uratować swoją rodzinę.

Ja bardzo, bardzo walczyłam, by tę rodzinę uratować. 

Weronika Rosati podczas rozmowy poruszyła też bardzo ważny temat, z jakim borykają się samotne matki. Okazuje się, że nie są one dobrze postrzegane przez społeczeństwo, czego doświadczyła zarówno sama aktorka, jak i inne matki, których losy udało jej się poznać. Postanowiła postawić sprawę jasno, co może być odczytane jako przytyk w stronę jej byłego partnera.

Społecznie i prawnie kobiety samotne, zwłaszcza te, które nie były w związku małżeńskim, są zdane na siebie. Nie są też dobrze postrzegane i to mnie zszokowało. (...) Ja uważałam, że to powód do dumy, że sobie radzę. Nie my powinnyśmy się wstydzić, tylko osoby, które doprowadziły do sytuacji, że jesteśmy samotnymi mamami.

Widać, że Weronika doskonale radzi sobie z łączeniem kariery i samotnego macierzyństwa. Aktorka została mamą w grudniu ubiegłego roku. Córce nadała imię na cześć swojej idolki, Elizabeth Taylor.

Zobacz także: Kuba Wojewódzki komentuje rozstanie Weroniki Rosati z partnerem. "Ortopeda unika ślubu"

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Depresja poporodowa dotyczy wielu kobiet. Również gwiazdy się z nią zmagają. Niektóre z nich przełamały temat tabu i zdecydowały się o tym opowiedzieć.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów