Wenecja zaprasza na karnawał, ale ma jeden warunek. W tym roku wstęp na imprezę bez masek

Redakcja 01.02.2017
Karnawał w Wenecji
Fotografia: ons

Największa w Europie zabawa pod gołym niebem w tym roku wyglądać będzie zupełnie inaczej. 

Wielu ludzi, gdy usłyszy słowo "karnawał", oczami wyobraźni zobaczy Wenecję. Tak, to właśnie w tym włoskim mieście każdego roku odbywa się jeden z najpopularniejszych karnawałów w Europie. Jednak w tym roku będzie on zupełnie inny. Wszystko przez zagrożenie terrorystyczne, które poważnie namiesza w przebiegu tegorocznej zabawy. 

Jak podaje Tvn24.pl, w dniach karnawału, a więc od 11 do 28 lutego, na plac Świętego Marka wejść będzie można tylko przez specjalne bramki kontrolne, a funkcjonariusze będą prosić wszystkich, którzy na tę okazję przygotowali wymyślne stroje, o zdjęcie maski. 

W momencie przejścia przez bramkę trzeba będzie mieć odsłoniętą twarz - powiedział Angelo Sanna z komendy policji, a jego wypowiedź przytacza Tvn24.pl. 

Każdego roku karnawał w Wenecji przyciąga tłumy turystów
Fotografia: East News

Każdego roku karnawał w Wenecji przyciąga tłumy turystów 

"Proszę zdjąć maskę"

Wszyscy, którzy w tym roku będą uczestniczyć w weneckim karnawale, nie powinni się dziwić, jeśli na ulicach zobaczą wzmożone patrole policji. Z kolei, jeśli od funkcjonariusza policji usłyszą prośbę o zdjęcie maski, nie powinni się wykłócać ani wdawać się w najmniejsze nawet dyskusje. Przy każdym wejściu na plac Świętego Marka, prowadzone będą skrupulatne kontrole, prawdopodobnie łącznie z badaniem w bramkach do wykrywania metali. Wszystko z powodu niedawnych zamachów terrorystycznych, do których doszło w Nicei i w Berlinie. 

Choć tegoroczny karnawał różnić się będzie od poprzednich, pewne rzeczy pozostaną niezmienne. Jak co roku, również i w tym, znakiem do rozpoczęcia zabawy będzie "Lot Anioła". Na linie z dzwonnicy na placu świętego Marka zjedzie młoda, piękna kobieta. Widowisko do Wenecji każdego roku przyciąga tłumy miłośników karnawału, dla których to jasny sygnał, że zabawę czas zacząć. Wszystko wskazuje na to, że nie inaczej będzie w tym roku. 

Tegoroczny karnawał będzie inny niż wszystkie
Fotografia: East News

Tegoroczny karnawał będzie inny niż wszystkie 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów