Wendzikowska rozmawia z braćmi Franco. Nagle pojawia się wątek Polski i... Wystarczy spojrzeć na miny

Anna Respondek 12.02.2018
James i Dave Franco
Fotografia: X-NEWS/TVN

Anna Wendzikowska z braćmi Franco rozmawiała o ich najnowszym filmie "Disaster Artist". Dziennikarka rozbawiła ich pytaniem o polskie korzenie Tommy'ego Wiseau.

"Disaster Artist" to jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy, który swoją premierę miał 9 lutego. Opowiada on historię Tommy'ego Wiseau i Grega Sestero, którzy w 2003 roku stworzyli film "The Room" okrzyknięty przez krytyków najgorszym dziełem w historii kina. 

Zobacz także: James Franco i Tommy Wiseau walczą na gali Złotych Globów o mikrofon

W główne role w "Disaster Artist" wcielili się bracia Franco, Dave i James, którzy udzielili wywiadu Annie Wendzikowskiej dla "Dzień Dobry TVN". Gwiazdorzy po raz pierwszy zdecydowali się wystąpić razem w jednym filmie o czym opowiedzieli podczas rozmowy z dziennikarką. Przyznali również, że aby dobrze przygotować się do roli musieli wielokrotnie obejrzeć "The Room". 

Jednym ze sposobów jest oglądanie w kółko ich pracy. Dave i ja obejrzeliśmy ten film przynajmniej 25 razy, może nawet bliżej 50. Greg dał nam mnóstwo materiałów zakulisowych kręconych podczas pracy nad tym filmem. Trzeba pozwolić temu powoli wsiąkać - wyjaśnił James. 

James przyznał, że aby odpowiednio przygotować się do roli, widział także bardzo prywatne nagrania Wiseau. Ekscentryczny aktor nagrywa niemalże wszystko co robi, także te intymne fragmenty życia. Wendzikowska postanowiła dowiedzieć się od braci, czy to prawda, że Tommy ma polskie korzenie. Tym pytaniem rozbawiła gwiazdorów. 

To jedna z wielu tajemnic Tommy'ego. Słyszałaś jego akcent, myślisz, że jest Polakiem czy może pochodzi z Nowego Orleanu? Bez względu na to skąd pochodzi, bardzo dużo w życiu podróżował. Brzmi bardzo oryginalnie, nikt nie mówi tak jak on. Trudno jest go podrobić - zaznaczył. 

Na planie filmu pojawiła się również żona Dave'a, która wcieliła się w rolę Amber. Aktor opowiedział o tym, jak to jest grać w jednej produkcji z bratem i żoną. 

To było fantastyczne. Łatwiej się pracuje na planie w otoczeniu ludzi, których kochasz i którzy kochają ciebie. Dla aktora to bardzo przyjemna i komfortowa sytuacja - stwierdził. 

Widzieliście już film w kinie? 

Zobacz także: Kto zwycięży podczas gali Oscarów 2018? Lista nominowanych

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów