Straszne doniesienia z Włoch. Pacjenci po 60. roku życia nie będą podłączani do respiratorów!

Alicja Górka 23.03.2020
koronawirus we włoszech
Fotografia: Shutterstock

Na szczere wyznanie zdobył się lekarz, który pomaga chorym.

Jeden z lekarzy pracujących w Parmie postanowił opowiedzieć, jak wygląda walka z koronawirusem. Jak twierdzi, we włoskich szpitalach ustalono limit wieku, powyżej którego pacjenci nie będą podłączani do respiratorów. Według jego słów, do respiratorów ma się nie podłączać osób, które skończyły 60 lat.

Lekarz o trudnej sytuacji we Włoszech

Koronawirus zbiera na całym świecie śmiertelne żniwo. W samych Włochach ponad 53,5 tys. ma potwierdzone zakażenie wirusem a do tej pory zmarło 4825 osób. Jeden z lekarzy pracujących we Włoszech twierdzi, że z powodu braku respiratorów lekarze mają być zmuszeni są do podejmowania decyzji, o tym, kto będzie przez nich leczony.

Słyszałem to od moich przyjaciół i współpracowników, którzy ustalili limit dla wieku, po którym nie można już pomóc. Limit ten wyznaczono na 60 lat - powiedział Gaj Peleg w w telewizji Keszet 12. U pacjentów powyżej 60. roku życia jest mniej intubacji i pełnego znieczulenia, a poniżej tego wieku pomagamy do samego końca i podajemy tlen. 

Jeśli wierzyć jego słowom, z powodu braku respiratorów lekarze zmuszeni są do podejmowania dramatycznych decyzji o tym, który z pacjentów otrzyma leczenie ratujące życie.

Przyjmujemy śmiertelnie chorych pacjentów z koronawirusem, pomagamy im i łagodzimy ich stan w ostatnich chwilach, pozwalając im rozmawiać z rodzinami, od których zostali odcięci na długi czas z powodu izolacji - powiedział w dalszej części programu.

Zobacz także: Znany artysta zarażony koronawirusem. Informacją podzielił się ze swoimi fanami w sieci!

Quiz o gwiazdozbiorach
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz gwiazdozbiory?

Quiz o gwiazdozbiorach

1. Czy gwiazdozbiory określa Międzynarodowa Unia Astronomiczna?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów