Ważyła 170 kg. Zmieniła 3 proste rzeczy. Teraz wygląda zupełnie inaczej

Magdalena Barszczak 22.03.2018
Amanda Wood w 2015 roku
Fotografia: Instagram.com/mandies_transformation

Nie mogła patrzeć na siebie w lustrze, dziś inspiruje innych.

Utrata wagi nie jest łatwym zadaniem. Wymaga dyscypliny i samozaparcia. 37-letnia Amanda Wood miała dosyć zmęczenia i złego samopoczucia. Ważyła już 170 kilogramów i nie mogła patrzeć na swoje ciało. Postanowiła wziąć się za siebie. W ciągu dwóch lat udało jej się zrzucić 70 kg.

Zobacz także: Schudła 70 kilogramów i zdradziła swój sekret. Z diety wyeliminowała tylko cztery produkty

Batalię z nadwagą rozpoczęła wiosną 2015 roku. Amanda poczuła, że nadszedł czas na zmianę. Skonsultowała się z dietetykiem, który rozpisał jej jadłospis od nowa. Specjalista poradził, jak zacząć zdrowszą dietę. Miała wcielić w życie trzy proste, ale jak się okazało, skuteczne zasady. Po pierwsze - proporcje.

Staram się, by 35 procent kalorii, których dostarczam organizmowi, pochodziło z węglowodanów, 25 procent kalorii z tłuszczów, a 40 procent kalorii z białka - opowiadała portalowi PopSugar.

Po drugie, wysiłek fizyczny. Po kilku nieudanych próbach Amanda "przeprosiła się" z siłownią. Teraz ćwiczenia z osobistym trenerem to jej ulubiony czas w tygodniu.

Trzecim, ostatnim punktem w drodze do lepszego samopoczucia i idealnej sylwetki było znalezienie równowagi i wyznaczenie rozsądnych celów. Efekty przychodzą powoli, ale warto wytrwać w postanowieniu.

Na pewno łatwiej jest zrzucić 2 kg niż 90. Po prostu nie można się poddawać - przekonywała 37-latka.

Zobacz także: Blogerka stosowała dietę celebrytki, na której straciła 18 kg w rok. Efekty to przestroga dla odchudzających się

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów