Firma Piotra Woźniaka-Staraka wspomina producenta. "Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem o otwartym sercu"

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Oświadczenie Watchout Studio
Fotografia: VIPHOTO/East News

Watchout Studio oficjalnie potwierdza śmierć Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy był założycielem firmy.

Na oficjalnym profilu Watchout Studio potwierdziło wiadomość o śmierci milionera. "18 sierpnia 2019 roku w tragicznym wypadku zginął Piotr Woźniak-Starak" - podaje firma w komunikacie. Pod wpisem pojawiła się cała masa komentarzy z kondolencjami i wyrazami współczucia dla rodziny.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Watchout Studio wspomina producenta

Zarząd i zespół Watchout Studio udostępnili w mediach społecznościowych wpis, w którym wspominają producenta. Opowiedzieli o jego zasługach dla świata kina oraz o tym, jaki był w prywatnych relacjach.

18 sierpnia 2019 roku w tragicznym wypadku zginął Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, założyciel Watchout Studio, prawdziwy przyjaciel, mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem, który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów. Stworzył własny, autorski model realizacji filmowej, pozwalający na precyzyjne osiąganie celów oraz unikatową współpracę całego zespołu. Pozostawił trwały ślad w historii polskiej i światowej kinematografii, jako producent m.in. wielokrotnie nagradzanych filmów „Bogowie” i „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, które cieszyły się w Polsce większym zainteresowaniem niż hollywoodzkie produkcje, a jednocześnie pozwoliły na zwrot dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jak mówił Piotr: Historia Religi to po trosze historia, z którą się identyfikuję, warto w życiu walczyć i stawiać na swoim. Można robić niezwykłe rzeczy w trudnych i nie zawsze sprzyjających warunkach… Nagrodą są łzy na widowni i oczywiście Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni – największa niespodzianka mojego życia. Wkrótce wejdzie na ekrany film „Ukryta Gra” – realizacja wizji Piotra o międzynarodowej produkcji ze światową obsadą. Przygotowywał się do realizacji swoich artystycznych ambicji – wkrótce miał wystąpić po drugiej stronie kamery jako reżyser, w kolejnej produkcji Watchout Studio. Pozostanie w pamięci wszystkich jako prawdziwy filmowiec, nietuzinkowy człowiek o niezwykłej, wrażliwej, artystycznej osobowości – troskliwy, oddany twórca, przyjaciel i mąż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować - czytamy w komunikacie.

Pod wpisem natychmiast pojawiły się komentarze z kondolencjami. Fani producenta są zrozpaczeni tak koszmarną stratą.

Jestem z Wami całym sercem i nie mogę w to uwierzyć. Łączę się w bólu ze wszystkimi z Was. Świat stracił niezwykłą osobę i zgadzam się ze wszystkim, co o Piotrze napisaliście. Agnieszko, Krzysztofie, Justyno, Kubo - jestem z Wami całym sercem. Wspieram Was najgoręcej, jest mi przykro, bardzo przykro - czytamy w jednym z komentarzy.

Stała się straszna tragedia! Piotr pozostanie na zawsze w naszych sercach jako wspaniały człowiek! - pisze kolejna osoba.

Ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione na dnie jeziora Kisajno w czwartek rano. Producent zmarł w wieku 39 lat.

Zobacz także: Kim był Piotr Woźniak-Starak? Wspominamy życie znanego producenta filmowego

Gwiazdy, które odeszły w 2019 roku. Będziemy za nimi tęsknić.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów