Gdzie na randkę? Polskie miasto w rankingu najatrakcyjniejszych miejsc świata

Hanna Skowron 18.06.2018
Gdzie na randkę? Polskie miasto w rankingu najatrakcyjniejszych miejsc świata
Fotografia: shutterstock.com

Eksperci rozwiewają wątpliwości. Polskie miasto jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na romantyczny wypad. 

Deutsche Bank przygotował właśnie raport "Mapping the World's Prices", w którym pod różnymi względami porównał światowe metropolie. Jak w zestawieniu spisały się polskie miasta? Całkiem dobrze! Zwłaszcza, że okazuje się, że nasze rodzime miasto jest jednym z najlepszych miejsc na randkę.

Zobacz także: Ranking najbardziej przystojnych Europejczyków. Polska wysoko

Jak wynika z raportu, jednym z najbardziej atrakcyjnych miast na świecie pod względem kosztów utrzymania jest… Warszawa. Choć tym, którzy w stolicy mieszkają, może to się wydawać niewiarygodne, w porównaniu z innymi światowymi metropoliami, życie w Warszawie wcale nie jest takie drogie. Autorzy zestawienia brali pod uwagę m.in. wysokość dochodów, koszty mieszkania, transportu, posiłków, odzieży, dostęp do opieki zdrowotnej i ogólną jakość życia i „klimat miasta”.

Choć Warszawa nie wypada atrakcyjnie pod względem jakości opieki medycznej (41 miejsce) czy atrakcyjnego klimatu (34 miejsce), zgodnie z oceną ekspertów całkiem wyraźnie wyróżnia się pod innymi względami i ostatecznie klasyfikuje się na 35 miejscu wśród 50 miejscowości z całego świata.

Zobacz także: Najtańsze miasta w Europie

Ale to nie wszystko. Okazuje się też, że stolica Polski to też wyjątkowo wdzięczne miejsce na randkę. Wpływają na to takie czynniki jak stosunkowo niskie ceny posiłków w restauracjach i barach czy biletów do instytucji kultury. Mniej na randkę wydać można by jedynie w New Delhi, Manili czy Mexico City.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów