Warszawa jest jednym z najbardziej przyjaznych miast świata

Redakcja 28.02.2017
Warszawa
Fotografia: Pixabay

Choć na samym szczycie listy królują skandynawskie miasta, stolica Polski w rankingu poradziła sobie całkiem nieźle. 

Warszawiacy mogą mieć powody do zadowolenia. Ich miasto znalazło się wśród najbardziej otwartych i przyjaznych miast na świecie. 

W badaniu Sociable Cities, którego wyniki opublikował "Business Insider", wzięło udział ponad 12 tysięcy mieszkańców 39 największych miast z 28 krajów. W badaniu brano pod uwagę przede wszystkim towarzyskość mieszkańców danego miasta i ich otwartość na turystów. Ponadto sprawdzono jak często korzystają z mediów społecznościowych. 

Na zaszczytnym pierwszym miejscu znalazło się szwedzkie miasto Göteborg. Drugie miejsce również należy do Szwecji, a konkretnie stolicy kraju, czyli Sztokholmu. Miejsce na podium zamyka Chicago w Stanach Zjednoczonych. Na dalszych pozycjach wyróżniono Boston, Nowy Jork, Kopenhagę, Madryt, Rzym, Hamburg i Dublin. 

Pierwsze miejsce w rankingu należy do miasta Göteborg
Fotografia: East News

Pierwsze miejsce w rankingu należy do miasta Göteborg

Jak jeść to tylko w Warszawie

Drugą dziesiątkę, w której znalazła się stolica Polski, otwiera Dublin w Irlandii. Na kolejnym, 11. miejscu uplasowało się Toronto, a dalej Sydney, Paryż i Baltimore. Na 15. miejscu w rankingu znalazła się Warszawa.

Jak podaje Businessinsider.com, mieszkańcy stolicy Polski lubią spędzać wolny czas w domu i właśnie dlatego jest to idealne miejsce, w którym można zjeść prawdziwy domowy posiłek. W rankingu znalazło się również miejsce dla Helsinek, Vancouver, Mediolanu i Berlina. 

To kolejny już prestiżowy ranking, w którym została wyróżniona Warszawa. Niedawno doceniono warszawską Pragę, która znalazła się na liście najciekawszych europejskich dzielnic. Doceniono jej kulturę, wartość historyczną, liczne alternatywne kawiarenki i czy sklepy vintage. 

Sztokholm w rankingu zajął drugie miejsce
Fotografia: East News

Sztokholm w rankingu zajął drugie miejsce

Miejsce na podium zamyka Chicago
Fotografia: East News

Miejsce na podium zamyka Chicago

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów