Wakacje 2020 zostaną skrócone przez koronawirusa?! Premier odpowiada!

Julita Buczek 20.03.2020
wakacje 2020
Fotografia: Shutterstock

Czy to możliwe, aby wakacje 2020 zostały skrócone? Wszystko na to wskazuje, a dzieje się tak za sprawą rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa na całym świecie. Sprawdźcie, czy wakacje zostaną skrócone.

Wakacje 2020 mogą ulec znacznemu skróceniu, a to wszystko przez pandemię, która panuje obecnie na świecie. Z powodu epidemii koronawirusa uczniowie zmuszeni są do nauki zdalnej, co za sobą niesie również inne konsekwencje. Sprawdźcie, czy wakacje 2020 zostaną skrócone przez koronawirusa.

Wakacje 2020 skrócone przez koronawirusa?

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski w jednym z wywiadów przyznał, że przerwa od zająć dydaktycznych w szkołach może zostać wydłużona i nie będą to tylko dwa tygodnie, jak było mówione wcześniej. Jak się jednak okazuje, wakacje 2020 nie zostaną skrócone przez koronawirusa. Według oficjalnych informacji wakacje 2020 odbędą się normalnie. Zakończenie roku szkolnego zaplanowane zostało na 26 czerwca 2020 roku, oznacza to, że pierwszy dzień wakacji wypada następnego dnia.

Do plotek o skróceniu wakacji 2020 odniósł się nawet Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Przerwa dwutygodniowa od szkoły może się wydłużyć. Nie ma teraz takich planów, by odrabiać lekcje w wakacje. Przypomnę, że rok temu była taka sytuacja niekomfortowa dla uczniów i dla grona pedagogicznego, ponieważ był protest nauczycieli. Przez dłuższy czas, przez wiele tygodni, lekcje były zawieszone, ale tak to zostało skompresowane, że matury odbyły się w terminie, również egzaminy i wakacje nie zostały skrócone - powiedział Mateusz Morawiecki w wywiadzie z youtuberem Blowkiem.

Planujecie już swoje wakacje?

Zobacz także: Grupa krwi może zwiększyć ryzyko zakażenia koronawirusem! Szokujące wyniki badań chińskich naukowców

Quiz - gdzie powinieneś spędzić wakacje
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i dowiedz się, gdzie powinieneś spędzić wakacje!

Quiz - gdzie powinieneś spędzić wakacje

1. Którego z tych gatunków muzycznych lubisz słuchać najbardziej:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów