W tym basenie można pływać i lewitować jednocześnie. Zbudowano go 150 metrów nad ziemią

Mateusz Patyk 11.04.2017
basen Market Square Tower
Fotografia: Facebook.com/Market-Square-Tower

Patrząc na przejeżdżające w dole samochody trudno nie mieć ciarek na całym ciele.

Jeżeli ktoś boi się wysokości i wody, powinien to miejsce omijać szerokim łukiem.

Nawet oglądanie wideo z basenu, którego dno zastąpiono przezroczystym szkłem z akrylu, może przyprawić o dreszcze. Jak podaje lokalny serwis informacyjny Chron.com, jedną z głównych atrakcji turystycznych 42-piętrowego wieżowca Market Square Tower w Houston jest "Sky Pool", czyli wystająca na trzy metry za obrys budynku konstrukcja wypełniona wodą, z której roztacza się widok na położone niżej ulice miasta.

Sekret tkwi w grubości, jaką ma warstwa materiału zabezpieczającego dno przed pęknięciem i umożliwiająca korzystanie z platformy żądnym wrażeń śmiałkom. Według twórców odpowiedzialnych za nietypowy projekt 20 centymetrów w zupełności wystarczy, aby utrzymać ciężar zarówno wody, jak i pływaków.

basen Market Square Tower
Fotografia: Facebook.com/Market-Square-Tower

Tylko dla wybranych

Niestety, ten oryginalny basen dostępny jest wyłącznie dla lokatorów luksusowego apartamentowca. Oczywiście, mieszkanie w tym budynku nie należy do tanich przyjemności. Jeżeli chętnego nie stać na zakup, może np. wynająć studio o powierzchni 52 metrów kwadratowych. W najtańszej opcji jest to wydatek rzędu 7200 złotych płatnych co miesiąc.

Najdroższym w budynku Market Square Tower jest penthouse zajmujący 300 metrów kwadratowych. Jego cena wynosi - bagatela - 75 tysięcy złotych miesięcznie.

Pomijając olbrzymie koszty najmu, trzeba przyznać - widok jest nieziemski. Zapewne większość osób zdała sobie z tego sprawę dopiero po opublikowaniu filmu nagranego przez jednego ze szczęśliwców kamerą skierowaną w dół. Wideo z facebookowego profilu basenu wyświetlono 2,6 miliona razy, zostało polubione przez 9 tysięcy internautów, udostępniono je 37 tysięcy razy, a pod postem znalazło się aż 7,5 tysiąca komentarzy.

Nie trzeba wcale długo patrzeć na nagranie, żeby dostać lekkiego zawrotu głowy. ;-)

Market Square Tower 1
Fotografia: Facebook.com/Market-Square-Tower
Market Square Tower 2
Fotografia: Facebook.com/Market-Square-Tower
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów