W tej wiosce wprowadzono zakaz robienia zdjęć. Powód? Jest zbyt piękna

Redakcja 14.06.2017
Bergun
Fotografia: www.instagram.com/p/BU2SIH_DYJc/

Trzeba przyznać, że to jeden z najbardziej niebanalnych pomysłów na promocję. 

Władze wioski Bergun w Szwajcarii zabroniły robienia zdjęć miejscowym krajobrazom. Jeśli jednak komuś uda się uwiecznić je na fotografii, nie może opublikować ich w mediach społecznościowych. Powód? Bergun jest tak urokliwe, że każdy powinien zobaczyć je na własne oczy.

Ci, którzy zostaną przyłapani na fotografowaniu wioski, poniosą karę. Na szczęście, nie jest ona zbyt wysoka. "Winny" zapłacić będzie musiał 5 franków, a więc około 19 złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na szczytny cel - ochronę alpejskiego krajobrazu w dolinie Graubunden. 

Skąd pomysł? Ponoć mieszkańcy wioski uważają, że osoby, które widzą zdjęcia Bergun w internecie czują się nieszczęśliwe, bo nie mogą tam być i ich podziwiać. 

Bergun jest piękne. Nie chcemy, aby osoby spoza naszej społeczności były niezadowolone, oglądając zdjęcia naszego malowniczego krajobrazu w internecie. Serdecznie ich do nas zapraszamy, aby mogli podziwiać go osobiście - powiedział burmistrz wioski Peter Nicolay, a jego wypowiedź przytacza Tvn24bis.pl. 

Bergun
Fotografia: East News

Bergun

Dobry pomysł?

Wprowadzony zakaz budzi skrajne emocje. Niektórych rozbawił, a niektórych oburzył. Wielu internautów zauważa, że to chyba jakiś żart i bzdura. Niektórzy oznajmili nawet, że nigdy więcej nie odwiedzą tego miejsca. 

Nie da się jednak ukryć, że to świetna promocja wioski, bo o Bergun zrobiło się naprawdę głośno. Czas pokaże, czy była to dobra decyzja, która przyciągnie do niej rzesze turystów. 

Wiele wskazuje jednak na to, że nie wszyscy wzięli sobie do serca dobre rady burmistrza. W mediach wciąż pojawiają się nowe zdjęcia przedstawiające krajobraz Bergun. Cóż, trzeba przyznać, że naprawdę robią wrażenie. 

Bergun
Fotografia: www.instagram.com/p/BUqNYLehOEl/

Bergun

Bergun
Fotografia: www.instagram.com/p/BO1pF8cgQEE/

Bergun

Bergun
Fotografia: www.instagram.com/p/BUjTwwQhB9j/

Bergun

Bergun
Fotografia: East News

Bergun

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów