W tej firmie możesz wziąć wolne z powodu kaca. I to kilka razy w roku

Redakcja 29.08.2017
Ręce
Fotografia: Pexels

Właściciele chcą, aby pracownicy czuli się komfortowo. 

Pracownicy jednej z londyńskich film już dłużej nie będą musieli kombinować, co by tu zrobić, żeby tylko wymigać się od pracy po dobrze zakrapianej nocy. Szefowie DICE postanowili pójść na rękę swoim pracownikom i wprowadzili tak zwane "Hangover Days", czyli "Kac-dniówki". 

DICE to firma, która zajmuje się dystrybucją biletów koncertowych. Nie dziwne więc, że jej szefowie wiedzą, co znaczy dobra impreza. Być może właśnie dlatego dali swoim pracownikom możliwość wzięcia wspomnianej wcześniej "kac-dniówki". Przy tym, byli niezwykle hojni. Każdy pracownik może 4 razy w roku powołać się na "hangover days" i oszczędzić sobie wymyślania powodów, dla których nie może tego dnia zasiąść za biurkiem. 

giphy-downsized (61)

Wymarzona praca? 

Jednak, "Hangover days" nie jest tylko dla tych, którzy poprzedniego wieczoru wypili o lampkę wina za dużo. Jak podaje Businessinsider.com, również dla tych, którzy do późna uczestniczyli na przykład w jakimś koncercie, niekoniecznie pijąc przy tym alkohol. 

Cały nasz zespół żyje dla muzyki. Dodatkowo, wiele spraw związanych z firmą załatwia się po koncertach. Ufamy sobie nawzajem i chcemy, aby nasi pracownicy czuli się komfortowo doświadczając muzyki na żywo w późnych godzinach nocnych. W naszej firmie nie ma potrzeby wymyślania nieistniejących gryp żołądkowych - powiedział dyrektor generalny firmy Phil Hutcheon, a jego wypowiedź przytacza Businessinsider.com. 

Cóż, tak wyrozumiały szef to prawdziwy skarb ;-) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów