Czy na zdjęciach wychodzi się grubiej niż w rzeczywistości? Jak można temu zaradzić?

Anna Respondek 16.01.2018
Jak zrobić ładne zdjęcie?
Fotografia: Pexels

Nie każde zdjęcie odwzorowuje rzeczywistość. 

Jak często zdarza ci się robić sobie zdjęcie i zastanawiać się nad tym, dlaczego wyglądasz tak niekorzystnie, skoro przed chwilą patrzyłaś w lustro i wszystko było idealnie. Który obraz jest zatem prawdziwy? I jak zrobić ładne zdjęcie

Za to jak wyglądamy na fotografiach odpowiada kilka rzeczy, między innymi jakość aparatu czy ustawienie światła. Jeśli nawet nie podobają ci się twoje zdjęcia, to nie oznacza, że musisz załamywać ręce. Wystarczy poznać kilka trików, aby móc cieszyć się pięknymi pamiątkami. 

Dlaczego na zdjęciach wyglądam gorzej niż w rzeczywistości?

Istnieje kilka powodów, przez które na zdjęciach wyglądamy nieco gorzej niż w rzeczywistości. Po pierwsze obiektyw aparatu dodaje nam kilka kilogramów i możemy wyglądać na grubszych niż jesteśmy w rzeczywistości. Im "rzecz" stoi bliżej obiektywu, tym większa się wydaje. Po drugie przy robieniu zdjęcia bardzo duże znaczenie ma oświetlenie i flesz, który niestety często wydobywa nawet najmniejsze mankamenty twarzy, ubioru czy sylwetki. Flesz obija także wilgoć, dlatego właśnie w studiu nagraniowym wizażyści tak często pudrują twarze gwiazd. 

To jak siebie postrzegamy również nie pozostaje bez znaczenia. Na swoje ciało patrzymy zazwyczaj z góry, a w całości możemy zobaczyć się jedynie w lustrze, kiedy nasz obraz odwrócony jest o 180 stopni. Właśnie dlatego czasem na zdjęciach nie rozpoznajemy samych siebie. 

ezgif.com-resize (5)

Jak zrobić ładne zdjęcie?

Jest wiele technik, które pozwolą ci wyjść na zdjęciu znacznie korzystniej. Po pierwsze nie zapominaj o ubiorze, ponieważ on także jest ważny. Wszelkie stroje z poziomymi paskami spowodują, że będziesz wyglądała na większą. W podobny sposób wpływają na wygląd bardzo wzorzyste tkaniny. Dlatego właśnie do zdjęcia najlepiej ubrać się w ciuchy o neutralnych kolorach lub takich, w których wiesz, że jest ci dobrze i są dobrane do twojej karnacji. 

W przypadku problemów z trądzikiem zastosuj korektory i fluidy kryjące, jednak pamiętaj o tym, że kolor podkładu na zdjęciu zawsze będzie wyglądał na nieco ciemniejszy. Warto podczas sesji mieć przy sobie bibułki matujące, które pomogą pozbyć się nadmiaru sebum. Jeśli chodzi o ułożenie twarzy, można poćwiczyć chwilę przed lustrem. Nie zaciskaj zębów, postaraj się, aby górna i dolna warga lekko się stykały, dodaj delikatny uśmiech, unieś odrobinę brwi i rozszerz oczy. Dzięki tym zabiegom twarz będzie wyglądała na młodszą i bardziej promienną. Aby pozbyć się podwójnego podbródka należy wciągnąć szyję, a podbródek utrzymać na odpowiednim poziomie. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić i nie wyglądać na wystraszoną lub zdziwioną. 

Warto również zwrócić uwagę na ułożenie ciała. Dzięki odpowiedniemu kątowi będziemy wyglądać na szczuplejszych czy wyższych. Klastyczne ustawienie modelek to ustawienie na trzy czwarte w stosunku do aparatu, jedna stopa wyprzedza drugą, podobnie jest z ramionami. I oczywiście proste plecy. 

A przede wszystkim, aby zrobić ładne zdjęcie, trzeba przestać się nad tym zastanawiać i tym stresować. Fotografowanie to ma być fajna zabawa. 

ezgif.com-resize (6)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów