Opublikowano listę państw, w których najłatwiej nawiązywać przyjaźnie. Miejsce Polski może zaskoczyć

Anna Respondek 06.12.2017
Przyjaźń
Fotografia: Pexels

W zestawieniu wzięto pod uwagę 65 krajów.

Prawdziwa przyjaźń między ludźmi zdarza się naprawdę rzadko. Aby przetrwała, należy o nią dbać i ją pielęgnować. Okazuje się jednak, że nie wszystkie kraje sprzyjają w taki sam sposób zawieraniu nowych znajomości. 

Według raportu opublikowanego przez Expat Insider survey państwa można podzielić na takie, w których łatwo zawierać przyjaźnie i takie, w których jest to utrudnione. Pod uwagę wzięto czynniki takie jak jakość życia, łatwość osiedlenia się, życie rodzinne czy finanse osobiste. W analizie uwzględniono zdanie ponad 12 tysięcy osób żyjących poza granicami swojego państwa. 

Który kraj znalazł się na podium? Jak wynika z raportu najlepszym miejsce do poznawania nowych ludzi jest Kostaryka, gdyż mieszkańcy tego kraju są najbardziej przyjaźnie nastawieni.

Emigranci powiedzieli, że łatwo nawiązuje się tam kontakty z mieszkańcami. Aż 19 procent przyznało, że ich najbliższe grono przyjaciół składa się z mieszkańców Kostaryki - podaje InterNation.

Na drugim miejscu znalazł się Meksyk, tuż za nim Argentyna, Uganda i Malta. Polska, na 65 krajów, zajęła dopiero 48 miejsce. Najgorzej w zestawieniu wypadły kraje skandynawskie, które znalazły się na samym końcu listy (Norwegia, Dania, Szwecja). 

Zgodzicie się z tym werdyktem? ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów