Alkohol zmienia to, jak mężczyźni postrzegają kobiety, Ale nie w taki sposób, jak myślicie

Katarzyna Leszczyńska 03.01.2018
Jak mężczyźni po alkoholu postrzegają kobiety?
Fotografia: pexels.com

Już teraz wiadomo, na co zwracać uwagę podczas imprez.

Nie od dziś wiadomo, że alkohol wpływa na nas na tyle, że zaczynamy zupełnie inaczej postrzegać rzeczywistość. Najnowsze wyniki badań wykazały natomiast, że mężczyźni zupełnie inaczej postrzegają poszczególne kobiety na trzeźwo niż pod wpływem napojów wysokoprocentowych. Wyniki tego eksperymentu były zaskakujące.

Badania zostały przeprowadzone na University of Nebraska-Lincoln. W eksperymencie wzięło udział 49 studentów w wieku 21 do 27 lat. Część z nich miała do wypicia sok z dodatkiem alkoholu, a pozostali napój imitujący drinka. Następnie mężczyźni oglądali zdjęcia kobiet, które wcześniej były ocenione przez 300 osób pod różnymi względami, m.in.: atrakcyjności, ciepła i poziomu kompetencji.

W jaki sposób mężczyźni po alkoholu postrzegają kobiety?

Naukowcy zbadali ruch gałek ocznych uczestników eksperymentów. Mężczyźni pod wpływem alkoholu mniej czasu poświęcali twarzom kobiet, a dłużej przyglądali się innym częściom ich ciała, m.in.: klatce piersiowej i biodrom. Mniej oczywisty był jednak inny wynik badania. Kobiety, które wcześniej były oceniane jako nieprzyjazne i mało inteligentne były częściej traktowane przez mężczyzn po alkoholu przedmiotowo.

W komentarzu dotyczącym eksperymentu naukowcy wyraźnie stwierdzili, że takie dostrzeganie kobiety po alkoholu może wpływać na popęd seksualny mężczyzn. Od teraz wiadomo natomiast, na co zwracać uwagę, gdy mężczyzna patrzy na kobietę na imprezie. 

W jaki sposób mężczyźni po alkoholu postrzegają kobiety?
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów