W Wenecji kupienie jedzenia na wynos już nie będzie takie proste. Władze miasta szykują rewolucje

Redakcja 05.05.2017
Wenecja
Fotografia: Pixabay

Planując zwiedzanie włoskiego miasta trzeba będzie wziąć pod uwagę panujące w nim nowe zasady. 

Władze Wenecji wprowadziły zakaz otwierania lokali gastronomicznych serwujących jedzenie na wynos. Wszystko przez turystów, którzy urządzają pikniki w nieodpowiednich miejscach. 

Są tacy, którzy twierdzą, że Wenecja to prawdziwy cud, który po prostu trzeba zobaczyć. Bogato zdobione zabytkowe budynki ukryte pomiędzy malowniczymi kanałami aż zapierają dech w piersi. Są jednak i tacy, którzy w Wenecji nie widzą nic spektakularnego, a nawet twierdzą, że woda, która przepływa kanałami przez miasto, przerażająco śmierdzi.

Bez względu na wszystko, Wenecja to jedno z najchętniej odwiedzanych włoskich miast. Każdego roku przybywa do niego wielu turystów, których marzeniem jest przepłynąć się słynną gondolą i na własne oczy zobaczyć największe zabytki miasta. Być może stosunek turystów do miasta już wkrótce zmieni się, bo jego władze przygotowują prawdziwą rewolucję. 

Potrzebna zmiana?

Zarząd włoskiego miasta ma dość turystów i mieszkańców, którzy za nic mają zabytkowe miejsca. Ci, często rozsiadają się na schodach prowadzących do kościołów, pałaców i innych ważnych dla Wenecji miejsc, by chwilę później rozpocząć konsumpcję posiłku, który kupili w pobliskim lokalu. Dzieje się tak dlatego, że w miejscach, które odwiedza najwięcej turystów znaleźć można wiele barów i restauracji serwujących dania na wynos. Wśród nich królują te oferujące kebab i pizzę. 

Wkrótce ma się to zmienić, a kupowanie jedzenia w otoczeniu zabytków i konsumowanie go nie będzie możliwe. Jak podaje Ilgiornale.it, władze miasta wprowadziły zakaz otwierania nowych lokali, które w swojej ofercie mają dania na wynos. Samorządowcy przekonują, że powodem jest troska o miasto. W ten sposób chcą zadbać o godny wygląd Wenecji i to, jak odbierana jest przez turystów. 

Dobra wiadomość jest taka, że jak podaje Tvn24bis.pl, zakazem nie objęto lodziarni. Jak widać, Wenecja wzięła przykład z Werony, która w 2016 roku wprowadziła podobny zakaz uniemożliwiający otwieranie nowych lokali serwujących przede wszystkim kebab. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów