W Słupsku mężczyzna zamówił kotlet jajeczny i zapłacił tysiąc złotych. W ten sposób wspomógł potrzebujących

Redakcja 12.01.2017
Bar mleczny
Fotografia: East News

Hojnego klienta poruszyła akcja prowadzona przez słupski bar mleczny. 

Kiedy w 2013 roku wiele polskich kawiarni i restauracji dołączyło do akcji "Zawieszona kawa", internet zawrzał. Pojawiały się głosy chwalące inicjatywę, ale i takie, które na pomyśle nie pozostawiały przysłowiowej suchej nitki twierdząc, że to "nabijanie kasy" właścicielom. 

Zasady akcji były bardzo proste. Zamawiamy jedną kawę dla siebie, a drugą zawieszamy. Płacimy za dwie, ale ze sobą zabieramy tylko jedną. Drugą sprzedawca "odkłada" dla dowolnej osoby, która może ją odebrać za darmo. Ta świetna inicjatywna przez długi czas cieszyła się ogromną popularnością.

Dziś o przedsięwzięciu, choć odrobinę zmodyfikowanym, znów jest głośno. Słupski bar mleczny "Poranek" już drugi rok prowadzi zimową akcję "Zawieś zupę dla potrzebującego". Zasady są takie same jak w przypadku kawy, z jedną różnicą. W tym przypadku zawieszamy ciepły posiłek. Wydaje się, że to o wiele lepsze rozwiązanie, z którego mogą skorzystać osoby bezdomne i niezamożne. I korzystają. Jak podaje Radiogdańsk.pl, każdego dnia z pomocy baru i dzięki hojności klientów korzysta od siedemdziesięciu do nawet stu osób. 

Im zimniej, tym więcej osób przychodzi na zupę. Jak mocno przymroziło, to w niedzielę wydaliśmy ponad sto posiłków - powiedziała kierownik baru Bogusława Panasiuk w rozmowie z Radiogdańsk.pl.

Teraz bar będzie mógł przyjąć o wiele więcej klientów w potrzebie. Wszystko dzięki tajemniczemu mężczyźnie, który za kotlet jajeczny zapłacił...tysiąc złotych. Tak, to wcale nie jest żart. Takiego wsparcia pracownicy baru mlecznego jeszcze nie doświadczyli. 

Bar mleczny "Poranek" w Słupsku cieszy się dużą popularnością
Fotografia: East News

Bar mleczny "Poranek" w Słupsku cieszy się dużą popularnością

Hojny klient

Kim jest wielkoduszny klient wciąż pozostaje tajemnicą. Wiadomo jedynie, że nie pochodzi z Polski i że los potrzebujących nie jest mu obojętny. 

To był obcokrajowiec, był z kimś z Polski. Znajomy opowiadał mu o akcji, na czym polega i jak można pomóc. Ten pan zamówił kotlet jajeczny i poprosił o dopisanie pięciuset złotych na rzecz akcji. Potem, po posiłku wrócił i dopłacił kolejne pięćset złotych - powiedziała jedna z pracownik baru w rozmowie z Radiogdańsk.pl. 

Gest mężczyzny nie został niezauważony. O jego godnej podziwu postawie już teraz donoszą polskie portale informacyjne, a internauci nie szczędzą mu pochwał. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki niemu jadłodajnia ma w kasie dodatkowe tysiąc złotych na ciepłą zupę dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów