W Polsce powstało nowe państwo. W Kabuto nie ma podatków i religii

Redakcja 16.12.2016
Flaga państwa Kabuto
Fotografia: www.facebook.com/KrolestwoKabuto/

Nowe państwo powstało na prywatnej działce jego władcy, Mieszka Makowskiego. 

Królestwo Kabuto położone jest zaledwie 25 kilometrów od Radomia. Założycielem, a jednocześnie najważniejszą osobą w Królestwie jest Mieszko Makowski. Brzmi jak dobry żart? Możliwe, ale z żartem niewiele ma wspólnego. Na terenie Polski powstało bowiem… nowe państwo

Zobacz także: Opublikowano listę państw, w których najłatwiej nawiązywać przyjaźnie. Miejsce Polski może zaskoczyć

Kabuto, bo tak w skrócie nazywać można powstałe mikropaństwo, ma około 2 tysięcy metrów kwadratowych, jest bezwyznaniowe, a jego obywatele nie płacą podatków. Enklawa została utworzona na terenie Polski na podstawie prawa międzynarodowego, konwencji z Montevideo z 1933 roku oraz przyjętych przez MSWiA dokumentów. 

Na chwilę obecną to jest łąka. Ale już w 2017 roku powstanie tam infrastruktura sportowa. Do czerwca na pewno uruchomimy strzelnicę, jednak większość obiektów będzie nastawiona na osoby niepełnosprawne - powiedział Mieszko Makowski w rozmowie z Turystyka.wp.pl.

Powstałe państwo służyć ma przede wszystkim fundacji Uroboros, której prezesem jest Makowski, która ma za zadanie świadczyć pomoc prawną osobom wykluczonym i potrzebującym. Zyski państwowe mają wspierać działalność fundacji, a konkretnie - finansować rehabilitację i inne zabiegi potrzebne podopiecznym fundacji.

Kabuto - państwo bez ZUS-u i podatków 

W Kabuto swoją działalność zarejestrowało już kilkadziesiąt firm. Dobra wiadomość jest taka, że powstałe państwo nie pobiera od swoich obywateli żadnych podatków, ale też nie daje nic w zamian. 

Królestwo Kabuto przepełnione jest wiarą w ludzi, dlatego też jesteśmy pewni, że pieniądze odkładane na emeryturę powinny znajdować się w rękach obywateli. Jako ludzie myślący z pewnością potraficie sami oszczędzać i dbać o swój dobrobyt finansowy na stare lata - czytamy na stronie Królestwa Kabuto. 

Kwestią trudniejszą pozostają typowe podatki handlowe. Należy pamiętać, że nie każda działalność gospodarcza, może być rozliczana przez Królestwo. Jednak, jego władze do niepewnych obywateli wyciągają pomocną dłoń. Wystarczy skontaktować się z Ministerstwem Gospodarki Kabuto, które pomoże każdemu zainteresowanemu rozwiązać problem podatków. Co ważne, opłata rejestracyjna dla chcących założyć działalność, wynosi 2 tysiące złotych. 

Zobacz także: Stworzono ranking narodowości z najmniej zdrowym trybem życia. Miejsce Polski może zaskoczyć

Ty też możesz zostać obywatelem Kabuto

Królestwo Kabuto ma już 611 obywateli. Chętnych dołączenia do wspólnoty jest o wiele więcej. Wystarczy za pośrednictwem strony internetowej Kabuto złożyć specjalny wniosek o przyznanie obywatelstwa i poczekać na decyzje jego władz. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w nowym państwie nie ma miejsca na religię. 

Jestem ateistą i w moim prywatnym odczuciu, religia jest źródłem wielu sporów i konfliktów. Nie jestem tępicielem religii, ale na terenie moich państw nie ma miejsca na kościoły czy wywieszanie symboli religijnych - powiedział Makowski w rozmowie z Innpoland.pl.

Ziemia, na której powstało państwo jest własnością Makowskiego. Państwo, drogą proklamacji dysponuje także terenami obok Kanady (Dixon Entrace oraz wody na północ) będącymi dotychczas terra nullis. Makowski obecnie walczy o uznanie Kabuto przez NATO. Jeśli się uda, jego obywatele otrzymają stosowne dokumenty, takie jak chociażby paszporty. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów