W Niemczech planują zniszczyć 35 ton opakowań z zabawką, którą bawią się miliony dzieci. "Niebezpieczna dla zdrowia"

Emilia Klima 19.06.2017
Fidget Spinner
Fotografia: East News

Popularna zabawka Fidget Spinner znów budzi kontrowersje. 

Fidget Spinner to aktualnie jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie. Ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ci pierwsi twierdzą, że pomaga ona dzieciom chorym na ADHD w pracy nad koncentracją i wyciszeniem, drudzy - do których zaliczają się głównie nauczyciele - uważają, że działa ona na najmłodszych uzależniająco i powoduje u nich spadek koncentracji. 

Dobre wiadomości dla grupy zwalczającej zabawkę napłynęły z Niemiec. Przedstawiciel lotniska we Frankfurcie ogłosił, że na jego terenie skonfiskowano 35 ton opakowań z gadżetem, które zostanie zniszczonych. Zabawki zostały przesłane z Chin i nie przeszły odpowiednich kontroli. W opakowaniach zabrakło instrukcji obsługi oraz obowiązkowej informacji o firmie, która wyprodukowała gadżet. Co więcej, po przetestowaniu okazało się, że małe kółka są słabo przymocowane do osi - mogą odpaść, co zwiększa ryzyko połknięcia i zakrztuszenia się przez małe dzieci.

Fidget Spinner
Fotografia: East News

Wynalazek szatana

Fidget Spinner to nic innego jak cztery łożyska połączone plastikiem lub metalem, kształtem przypominające trójkąt. Zabawa polega na wprawienie gadżetu w ruch - kręci się on swobodnie wokół własnej osi. Zabawka została opatentowana w 1993 roku, ale dopiero w 2017 doczekała się prawdziwej sławy. 

Zakazu sprzedaży fidget spinnera chcą nie tylko nauczyciele i rodzice małych dzieci. Do protestu dołączy niektóre... organizacje chrześcijańskie. Ich przedstawiciele twierdzą, że to narzędzie okultystyczne, które służy do stopniowego zniewalania dzieci i młodzieży. Wszystko przez to, że w wyniku kręcenia się zabawka ukazuje 3 szóstki, które w Biblii są symbolem diabła. 

9365ADBFC0814CCD8D6ED88A4E764429
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów