W KFC kobieta chciała kupić posiłek bezdomnemu. Usłyszała, że "takich zamówień nie przyjmujemy"

Redakcja 14.12.2016
Restauracja KFC
Fotografia: East News

Zaistniała sytuacja jasno pokazuje, że nawet przed świętami nie wszyscy potrafią zachować się "po ludzku".

W jednej z warszawskich restauracji KFC doszło do bardzo zaskakującej i nieprzyjemnej sytuacji. Do kobiety podszedł mężczyzna, który poprosił o kawę i jedzenie. Iza Grabowska, bo o niej właśnie mowa, zgodziła się bez wahania kupić mężczyźnie posiłek i stanęła w kolejce. Nie spodziewała się, że za chwilę obsługa lokalu nie będzie chciała jej obsłużyć.

Właśnie wyszłam z KFC w Warszawie na Oboźnej, stałam w kolejce, do środka wszedł bezdomny pan, poprosił o kawę i jedzenie, zgodziłam się. W tym momencie urocza pani podeszła do pana i się pyta CZY SIĘ PANU COŚ NIE POMYLIŁO. Mówię, że ja panu kupuję jedzenie więc pan jest normalnym klientem, a pani mi na to, że takich zamówień nie przyjmujemy - napisała Iza Grabowska na Facebooku. 

Pracownica restauracji, gdy w lokalu zobaczyła osobę bezdomną, zareagowała w mało dyskretny sposób i odmówiła przyjęcia zamówienia. To nie spodobało się klientce, którą reakcja obsługi KFC oburzyła. 

Nie był pijany ani śmierdzący. Swoim zachowaniem nie przeszkadzał (…). Nie odmówiono bezpośrednio bezdomnemu, tylko mi. Zgodziłam się, by kupić jedzenie, więc powinien być traktowany jako osoba mi towarzysząca - powiedziała Iza Grabowska, a jej wypowiedź przytacza Metrowarszawa.gazeta.pl. 

Na szczęście, po kilku minutach oczekiwania przy kasie, kobieta została obsłużona. Pracownica nie omieszkała jednak zapytać, dla kogo zamawiany jest posiłek. Sprawa poruszyła internautów, którzy nie mogą zrozumieć zachowania kobiety z obsługi. Bo czy na taką reakcję istnieje sensowe wytłumaczenie? Raczej nie. Próbę złagodzenia sytuacji podjęli przedstawiciele KFC, którzy zapewniają, że wyjaśniają zaistniałą sytuację. Oczywiście przepraszają i przyznają, że pracownica zareagowała pod wpływem emocji. 

Nie powinna odmówić klientowi sprzedaży. Wszyscy goście powinni być traktowani z szacunkiem i kulturą osobistą. W tym przypadku stało się inaczej, za co przepraszamy - powiedziała Iwona Sarachman, przedstawiciela KFC Polska w rozmowie z Metrowarszawa.gazeta.pl.

Sarachman tłumaczy, że w restauracji zdarzały się podobne sytuacje. Albo bezdomni zaczepiali klientów, albo myli się w ubikacji. Nie dla wszystkich klientów taka sytuacja może być komfortowa. Przedstawiciela KFC zapewnia, że aby uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji, pracownicy otrzymają adresy miejsc, do których będą mogli kierować osoby potrzebujące pomocy, a kadra zostanie odpowiednio przeszkolona. Może z empatii? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów