W IKEA kupisz już nie tylko rzeczy do domu. Sklep szykuje dla klientów coś wyjątkowego

Redakcja 30.06.2017
IKEA
Fotografia: East News

IKEA rusza na podbój kolejnego rynku. 

Już niedługo IKEA kojarzyć się będzie nie tylko z wyposażeniem domu i ogrodu, ale również z... perfumami. Tak, to nie żart. Szwedzki gigant meblowy rozpoczyna współpracę z marką Byredo, której założycielem jest Ben Gorham.

Jak podaje Gazeta.pl, IKEA będzie sprzedawać perfumy do domu i świece w odpowiadającym im zapachu, które "wykreują intymną atmosferę we wnętrzu". Niestety, szczegóły projektu wciąż owiane są tajemnicą. Można jednak przypuszczać, że będzie to wyjątkowy produkt.

Stworzeniem zapachu zajmie się wspomniany Ben Gorham, którego prace doceniają takie magazyny mody jak "Vogue" czy "Vanity Fair". Choć sam o projekcie niewiele mówi, uchylił rąbka tajemnicy. 

W naszej współpracy z IKEA porwaliśmy się na stworzenie "niewidzialnego projektu", prowokującego do myślenia o zapachu, wyobrażania go sobie i towarzyszących mu emocjach - powiedział Ben Gorham, a jego wypowiedź przytacza Gazeta.pl. 

Niestety, jest i zła wiadomość. Na perfumy poczekać musimy do 2019 roku, bo to prawdopodobnie wtedy trafią na sklepowe półki. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów