Veturilo zapowiedziało nowe rowery. To dobrze, ponieważ kolejny rozpadł się w trakcie jazdy

Paulina Szestowicka 09.09.2016
Veturilo
Fotografia: East News

Miejskie rowery mają wiele zalet, ale też wady. Powinny być jak najczęściej serwisowane, ale jak widać, bywa z tym różnie. 

Nie tak dawno media obiegła informacja, że rama jednego z rowerów Veturilo pękła na pół. Na szczęście rowerzyście nic poważnego się nie stało - miał jedynie rozcięty łuk brwiowy. Wydawać by się mogło, że po tamtym incydencie firma Nextbike dokona przeglądu wszystkich rowerów, ale niestety tak się nie stało. Przedstawiciel firmy Michał Dąbrowski tłumaczył, że nie da się da sprawdzić wszystkich rowerów po każdym wypożyczeniu.

Mamy prawie osiem milionów wypożyczeń, takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Będziemy robić wszystko, aby wyeliminować takie sytuacje - tłumaczył w rozmowie z Tvnwarszawa.pl.

Tym razem pękła nie rama, ale kierownica. Jak informuje tvnwarszawa.tvn24.pl, złamała się w trakcie jazdy. Na szczęście rowerzysta nie jechał szybko i nic mu się nie stało. Szybko zgłosił zdarzenie firmie, która je przyjęła i poleciła mu zostawić rower i wymienić na innych. Poszkodowany mężczyzna w rozmowie z serwisem stwierdził, że wziął inny rower, mimo siodełko nie było dobrze zamocowane. Rowerzysta ze stwierdził, że stan większości sprzętów nie jest najlepszy. Obecnie nie ma alternatywy, ale może to się zmienić.

Firma Nextbike zapowiedziała, że wprowadzi do oferty nowe rowery, które zostaną wyposażone w dodatkowy hamulec ręczny, wygodniejszą kierownicę, dzwonek obrotowy, bagażnik oraz szersze siodełka. Co ciekawe, każdy z rowerów będzie miał na ramie kod QR, który umożliwi szybkie wypożyczenie go bez używania terminala. Oby też przeprowadzano częstsze serwisy, żeby każdemu klientowi zagwarantować bezpieczeństwo. Jeśli myślisz o regularnym jeżdżeniu jednośladem, sprawdź, czy masz szansę na drodze. Zobacz, jak wyglądają testy na kartę rowerową

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów