Użytkownicy WhatsApp po nowym roku niemile się zaskoczą. Aplikacja nie będzie działać na tych smartfonach

Mateusz Patyk 05.12.2016
Dziewczyna ze smartfonem
Fotografia: Flickr.com

Z ostatnim dniem 2016 roku jeden z najpopularniejszych komunikatorów przestaje wspierać starsze systemu operacyjne.

Wszyscy konserwatywni technologicznie użytkownicy aplikacji WhatsApp, aby nadal cieszyć się aktualizacjami oraz pełną funkcjonalnością, będą musieli zmienić telefon lub oprogramowanie. W najgorszej sytuacji są osoby, które wysyłają wiadomości z modeli iPhone 3GS lub ich program operacyjny to iOS6. Złe wieści czekają też właścicieli urządzeń z wersją Androida 2.1 i 2.2 oraz Windows Phone 7.

Chociaż te urządzenia mobilne były ważną częścią naszej historii, nie oferują tego rodzaju możliwości, które chcemy rozwijać w funkcjonalnościach aplikacji w przyszłości – uzasadniał decyzję rzecznik WhatsApp w rozmowie z Mirror.co.uk.

Ale to nie koniec. Należąca do Facebooka aplikacja w czerwcu 2017 roku przestanie być dostępna dla korzystających z BlackBerry, Nokii S40 i systemu operacyjnego Symbian S60. A to oznacza, że część z miliarda użytkowników, która nie wyobraża sobie życia bez kontaktu z bliskimi za pomocą WhatsAppa, będzie zmuszona do przesiadki na inny typ urządzenia.

WhatsApp działa od 2009 roku i od tamtego momentu regularnie dodaje coraz więcej możliwości, takich jak szyfrowanie wiadomości i rozmowy wideo. Swoją popularność zawdzięcza stabilności działania oraz wsparciu większości mobilnych platform. Niestety od przyszłego roku z przyczyn technologicznych ta polityka ulegnie zmianie.

Aplikacja WhatsApp
Fotografia: Flickr.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów