"Uwielbiam twój dotyk wszędzie". Magdalena Boczarska mówi o seksie to, czego inni się wstydzą

Redakcja 01.12.2016
Magdalena Boczarska
Fotografia: East News

Aktorka nie wstydzi się mówić o seksualności. I co więcej, bardzo odważnie zabiera głos na tematy, które od dawna nie powinny być tabu.

W 2016 roku mija 40 lat od premiery "Sztuki kochania" seksuolożki Michaliny Wisłockiej, która traktuje o naszym życiu seksualnym. Wydawać by się mogło, że od tego czasu zmieniliśmy nasze podejście do seksu i namiętności i staliśmy się bardziej otwarci. Okazuje się, że niekoniecznie. 

Większość ludzi wciąż seksualność traktuje jak temat tabu - nie chcą i nie potrafią o niej rozmawiać. Właśnie z myślą o takich osobach powstała kampania "Kochanie to Sztuka", w której znani polscy artyści przekonują, że o seksie warto rozmawiać i pokazują, jak to robić. W spocie promującym akcję wystąpili m.in. Karolina Malinowska, Piotr Adamczyk, Karolina Gruszka, Eryk Lubos, Mateusz Gessler i Magdalena Boczarska.

Kampania powstała w myśl zasady, że wszelkie problemy z intymnością można rozwiązać. Najpierw jednak trzeba zacząć o nich rozmawiać. Akcja, która została zorganizowana pod patronatem Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego jest szczególnie ważna dla Magdaleny Boczarskiej, która w filmie "Sztuka kochania" wciela się w postać słynnej seksuolożki Michaliny Wisłockiej. Jak zauważa, mimo że seks otacza nas niemal z każdej strony, wciąż wstydzimy się mówić o naszej intymności. 

To jest dla mnie ogromny paradoks, bo żyjemy w takich czasach, kiedy właściwie nie ma tematów tabu. Internet oferuje wszystko, nic nie jest w stanie nas zaskoczyć ani w sferze nagości, ani w żadnej innej. Ciągle jednak, gdy mówimy o seksie peszymy się, nie wiemy jakich mamy używać słów i ciągle wypowiedzenie tych najbardziej skrytych pragnień, ale i najbardziej prostych, sprawia nam problemy. Bardzo niesłusznie, bo tak jak twierdziła Michalina Wisłocka, rozmowa o intymności jest podstawą szczęśliwego związku i szczęśliwych relacji - powiedziała Magdalena Boczarska w rozmowie z Radiem ZET Chilli. 

W filmiku promującym kampanię aktorka mówi: "Uwielbiam twój dotyk wszędzie. Szczególnie, gdy zaczynasz mnie pieścić, gdy nie jesteśmy sami". Magdalena Boczarska zaznacza, że pomimo że to nie są jej słowa, w pewnym stopniu utożsamia się z tym przekazem. Co ciekawe, sama wybrała ten fragment tekstu, ponieważ zależało jej, aby kampania miała jasny i konkretny przekaz, który trafi do jak największej liczby osób. 

Rozmowa kluczem do sukcesu

Jedynym rozwiązaniem problemu w łóżku, wydaje się, jest rozmowa o nim, "przegadanie" go. Otwarcie się przed samym sobą i przed partnerem. Jasne komunikowanie, czego chcę i czego potrzebuje. Ta sztuka wciąż udaje się nielicznym. Wpływ na to może mieć nasz wstyd, skrępowanie i po części - czasy, w których żyjemy. 

Mam takie poczucie, że żyjemy w takich czasach, kiedy wszystko jest na sto procent. W jakimś takim pędzie, we wszystkim musimy być najlepsi, a Michalina Wisłocka zauważyła, że w tej sferze życia nie ma pędu. Jeśli nie poświęcimy jej sto procent uwagi to sfera naszego życia związana z intymnością, będzie kuleć. O związek i o siebie trzeba zabiegać. Kobieta żeby osiągnąć orgazm musi nad tym niestety popracować - tłumaczyła Boczarska.

Zdaniem aktorki, zanim porozmawiamy o naszych potrzebach seksualnych z partnerem, powinniśmy porozmawiać sami ze sobą. To bardzo ważne, aby stworzyć udaną relację z partnerem. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki niej ludzie pokonają lęk, ośmielą się i zaczną rozmawiać o swojej seksualności, a nawet o swoich najskrytszych pragnieniach. 

Tytuł audycji: Hani Bal
Prowadzi: Hania Rydlewska
Goście: Magdalena Boczarska
Data emisji: 27.11.2016
Godzina emisji: 22:00

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów