Uważaj na to popularne piwo! Producent wycofuje wadliwy towar

Hanna Skowron 01.06.2018
butelki piwa
Fotografia: Shutterstock.com

Browar usuwa z rynku niektóre partie złocistego napoju.

Producent piwa Stella Artois oraz jego polski dystrybutor ostrzegają przed wadliwymi partiami swojego produktu. Przy próbie otwarcia butelki kawałki szkła mogą wpaść do środka

Zobacz także: Polskie piwo wśród 100 najlepszych piw świata!

Producent Stella Artois wycofuje z rynku wadliwe butelki piwa

Pierwszy raz o problemie informowano na początku kwietnia. Teraz Stella Artois przedłużyła okres dobrowolnego wycofywania z rynku części butelek swojego piwa.

Wykryta wada polega na możliwości odłamania się małych fragmentów szkła przy otwarciu kapsla i prawdopodobieństwu ich wpadania do piwa. Butelki potencjalnie dotknięte wadą, zostały wyprodukowane przez zewnętrznego dostawcę, który jest jednym z wielu dostarczających bezzwrotne butelki dla browaru Stella Artois - poinformowała firma UDH, czyli polski dystrybutor piwa.

Chodzi o niektóre partie złocistego trunku w butelkach o pojemności 330 ml pakowane w zestawach po 6, z następującymi terminami przydatności do spożycia. Numer partii znajduje się na czarnym tle na tylnej etykiecie butelki.

piwo-partie1
Fotografia: Udh.pl

Klienci, którzy już kupili feralne butelki, powinni skontaktować się z dystrybutorem na adres info@udh.pl lub telefon +48 501 438 170. Firma zapowiedziała dla nich rekompensaty.

Zobacz także: Ten alkohol sprawi, że poczujesz się seksownie. Wcale nie jest to wino

piwo-partie
Fotografia: Udh.pl
Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów