Uwaga na silny wiatr! IMGW wydał ostrzeżenia

Hanna Skowron 11.03.2019
silny wiatr
Fotografia: East News

Prognoza pogody na poniedziałek nie napawa nas optymizmem. Zobacz, w których częściach kraju możemy się spodziewać wichur.

Silny wiatr dał się w weekend we znaki mieszkańcom całego kraju. Niestety, w poniedziałek w niektórych regionach Polski znów spodziewane są wichury. IMGW wydał ostrzeżenia.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym wiatrem. Obowiązują alerty pierwszego i drugiego stopnia. Jak donosi tvnmeteo.pl, w poniedziałek najsilniej wieje na Kasprowym Wierchu (137 km/h), w Nowym Sączu (130 km/h) i Krakowie (112 km/h).

Zobacz także: Mammatus nad Polską. Niezwykły widok na niebie

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Pomarańczowy alert II stopnia dotyczy województwa podkarpackiego. W tym rejonie kraju spodziewane są porywy wiatru dochodzące do 115 km/h. Z kolei w województwie lubelskim obowiązuje ostrzeżenie I stopnia o silnym wietrze wiejącym z prędkością do 85 km/h.

Jaka pogoda czeka nas w poniedziałek? Temperatura będzie oscylować między 2 stopniami w Zakopanem a 6 we Wrocławiu i Katowicach. W kolejnych dniach spodziewane jest lekkie ocieplenie. Na Dolnym Śląsku termometry pokażą w piątek 12 stopni Celsjusza.

IMGW przypomina, że silny wiatr może stanowić zagrożenie dla mienia, zdrowia oraz życia. Zachowajmy ostrożność i obserwujmy komunikaty pogodowe! 

Zobacz także: Korneliusz zbliża się do Polski. IMGW wydał ostrzeżenia!

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, która pora roku jest dla ciebie!

Na zdjęciu został przedstawione drzewo w czterech sceneriach: zimowej, wiosennej, jesiennej, letniej.
Rozwiąż quiz

Którą porą roku jesteś?

Na zdjęciu został przedstawione drzewo w czterech sceneriach: zimowej, wiosennej, jesiennej, letniej.

1. Który z tych kolorów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów