Urodziła dziecko na wysokości 13 tysięcy metrów. "Witamy na pokładzie, księżniczko!"

Redakcja 10.04.2017
Turkish Airlines
Fotografia: www.facebook.com/turkishairlines/

Tureckie linie lotnicze pochwaliły się naprawdę nietypowym wydarzeniem. 

Kobieta urodziła na pokładzie samolotu linii Turkish Airlines. Dziecku w przyjściu na świat pomogła załoga i pasażerowie. 

Tego lotu pasażerowie i załoga tureckich linii lotniczych z pewnością długo nie zapomną. Jak podaje Bbc.com, Nafi Diaby na pokład samolotu lecącego do stolicy Burkina Faso, weszła będąc w siódmym miesiącu ciąży. Ponieważ czuła się dobrze, nie spodziewała się, że już za chwilę powita na świecie swoje dziecko. 

Tuż po starcie z Konakry, stolicy Gwinei pasażerka dała załodze znać, że odczuwa bóle, które były zwiastunem rozpoczynającej się akcji porodowej. Na pomoc ruszyły stewardessy i pasażerowie, a wszystko przebiegało błyskawicznie. Prawie 13 tysięcy metrów nad ziemią na świat przyszła zdrowa dziewczynka, która otrzymała imię Kadiju. Podczas międzylądowania w stolicy Burkina Faso, matka i dziewczynka zostały zabrane do miejscowego szpitala, obie mają się dobrze. 

O narodzinach w przestworzach dowiedzieliśmy się dzięki Turkish Airlines. Linia lotnicza za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o niespodziewanym pojawieniu się nowego pasażera. Do opublikowanych zdjęć dołączono krótki komentarz: "Witamy na pokładzie, księżniczko". 

Ponieważ wielu może uznać, że podróżowanie samolotem w ciąży jest niebezpieczne, linia zwraca uwagę na fakt, że kobiety do 28 tygodnia ciąży mogą latać bez pisemnej zgody lekarza. 

Dziewczynka otrzymała imię Kadiju
Fotografia: www.facebook.com/turkishairlines/

Dziewczynka otrzymała imię Kadiju 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów