Uniwersytet Wrocławski apeluje o poważne zdjęcia legitymacyjne. Powód? Studenci wykazują się zbyt dużą fantazją

Redakcja 11.07.2017
Legitymacja studencka
Fotografia: East News

Okazuje się, że pomysłowość młodych ludzi nie zna granic ;-) 

Władze Uniwersytetu Wrocławskiego wystosowały apel do tegorocznych maturzystów, w którym proszą, aby poważnie potraktowali składanie dokumentów na uczelni. Okazuje się bowiem, że przyszli studenci do systemu IRK (internetowa rejestracja kandydatów) wgrywają zdjęcia rodem ze snapchata, z dorysowanymi uszami, czy pokolorowanym nosem. 

Choć brzmi to jak żart, niewiele ma z nim wspólnego. Na Facebooku Uniwersytetu Wrocławskiego pojawił się post adresowany do wszystkich, którzy już wkrótce rozpoczną naukę na wrocławskiej uczelni. 

Drodzy kandydaci, maturzyści! Pani Snapchat oraz Dział Nauczania apelują - nie wgrywajcie do IRK zdjęć z uszami i nosami ze snapchata (NA PRZYKŁADOWYM ZDJĘCIU NASZA PANI SNAPCHAT ZE SNAPA UNIWROC, nie, nie umieścimy zdjęć kandydatów). Kiepsko będą wyglądały na legitymacji studenckiej (tak, serio, też nie mogliśmy uwierzyć). Zdjęcie może być jak do dowodu (ale nie róbcie zdjęcia dowodu). A jeśli nie macie drugiego imienia, w polu "drugie imię" w IRK nie piszcie "nie mam". No chyba, że chcecie mieć na legitymacji "Anna nie mam Kowalska" - czytamy na Facebooku. 

Jak widać, dopełnienie formalności i złożenie dokumentów przed rozpoczęciem nauki na uczelni wyższej wcale nie jest prostą sprawą. A wprost przeciwnie. Potwierdza to Agata Sałamaj z biura rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, która w rozmowie z NaTemat.pl przyznała, że przyszli studenci przesyłają naprawdę dziwne zdjęcia - z plaży, imprezy, czy chociażby koncertu. 

Są też ze snapchata, z dorobionymi uszami czy nosami. Jednym słowem pełna dowolność. Wpłynęło około 25 tysięcy dokumentów, a zdjęć które nie spełniają wymogów formalnych liczymy w setki. Są wśród nich snapy - przekonuje Agata Sałamaj w rozmowie z NaTemat.pl. 

Okazuje się, że nie tylko z doborem zdjęcia młodzi ludzie mają problem. Wielu z nich zdaje się chodzić z głową w chmurach. Przykład? Jak przekonuje Sałamaj w rozmowie z NaTemat.pl, zdarzają się takie przypadki, kiedy przyszły student dzwoni pytając, czy w dokumentach ma wpisać, że jest osobą niepełnosprawną. Jako argument podaje fakt, że miesiąc temu złamał nogę. 

Cóż, młodość ma swoje prawa ;-) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów