Umierający mężczyzna miał wyjątkowe życzenie. Szpital spełnił je, a zdjęcie z tego wydarzenia opublikował w sieci

Redakcja 12.04.2017
Aarhus Universitehospital
Fotografia: www.facebook.com/aarhusuniversitetshospital/

Pacjent postanowił wykorzystać ostatnie chwile życia. 

Carsten Flemming Hansen trafił do szpitala w Aarhus, gdzie usłyszał wyrok. Ponieważ zostało mu tylko kilka dni życia, poprosił o spełnienie ostatniego życzenia. 

75-letni Duńczyk trafił do szpitala, w którym miał przejść operację. Nie doszło do niej, ponieważ lekarze odkryli rozległy krwotok wewnętrzny, który uniemożliwił przeprowadzenie zabiegu. Poinformowali mężczyznę, że zostało mu tylko kilka dni życia, a w najgorszym wypadku, kilka godzin. 

W tej sytuacji Hansen zwrócił się do pielęgniarki Rikki Kvist, aby pomogła mu spełnić jego ostatnie życzenie. Pragnął jedynie zapalić papierosa i wypić kieliszek białego wina przy zachodzie słońca. Personel spełnił życzenie pacjenta. Na balkonie ustawili łóżko na kółkach, w którym leżał 75-latek. Do ręki podali mu papierosa i oczywiście kieliszek wina. Zachód słońca oglądał otoczony najbliższymi. 

Zdjęcie mężczyzny udostępnił szpital na Facebooku
Fotografia: www.facebook.com/aarhusuniversitetshospital/

Zdjęcie mężczyzny udostępnił szpital na Facebooku

Wyjątkowa atmosfera

Jak podaje Theguardian.com, personel medyczny i rodzina mężczyzny zgodzili się, że w tej sytuacji jego ostatnia wola jest ważniejsza od leczenia, profilaktyki i zasad zabraniających palenia. 

Panowała bardzo przytulna i swobodna atmosfera. Oczywiście, krewni pacjenta wiedzieli, że mężczyzna wkrótce umrze i byli bardzo smutni - powiedziała Rikke Kvist, a jej wypowiedź przytacza Theguardian.com. 

Udostępnione na Facebooku "Aarhus Universitetshospital" zdjęcie zyskało ogromną popularność i udostępniono je ponad 5 tysięcy razy. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów