Ukrywał te zdjęcia przez 50 lat, a tylko on fotografował Gay Motorcycle Club

Paulina Szestowicka 18.04.2016
Gay Motorcycle Club
Fotografia: East News

Sylvan Rand dopiero teraz pokazał swój wyjątkowy projekt. 

Niejeden fotograf uchwycił piękno motocyklowych wypraw, ale tylko jednemu udało się sfotografować Gay Motorcycle Club. Sylvan Rand dopiero teraz pokazał zdjęcia, które w latach 60. wywołałyby ogromne kontrowersje. 

Jeżeli o motocyklistach myślimy bardzo stereotypowo, czyli zakładamy, że są to mężczyźni w luźnych, skórzanych kurtach, pijący dużo piwa i awanturujący się w przydrożnych barach, powinniśmy zobaczyć projekt fotograficzny z 1967 roku. Na zdjęciach zostali uwiecznieni homoseksualni członkowie zmotoryzowanej grupy. Co ważne, fotografie mają głównie pokazywać relacje między mężczyznami, a nie cele ich podróży. 

Gay Motorcycle Club powstał w 1960 roku, ale fotograf Sylvan Rand dołączył do nich dopiero 7 lat później. Zanim grupa pozwoliła mu zrobić zdjęcia, musiała go dobrze poznać i obdarzyć go zaufaniem. Mężczyźni nie chcieli obnosić się ze swoją orientacją, ale kiedy zrozumieli, że udział w projekcie fotograficznym pomoże przyszłym pokoleniom zrozumieć, z jakimi ograniczeniami musieli się oni borykać na co dzień, zgodzili się. 

Chociaż negatywy zostały wywołane po tak długim czasie, na pewno w wielu środowiskach i tak będą budzić kontrowersje. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów