Ukrył skarb o wartości 12 mln złotych i napisał wiersz, który ma pomóc w jego odnalezieniu

Karol Decka 13.04.2017
Ukrył skarb w górach
Fotografia: www.youtube.com/watch?v=GIDEMgBATCg / twitter.com/gulffx_ar

Mężczyzna zapewnia, że nie jest to oszustwo i zachęca do poszukiwań.

Kufer pełen monet pozostawiony przez piratów, magiczne diamenty mocy na dnie jeziora i złoty pociąg ukryty pod ziemią. Są jeszcze osoby, które marzą o zaginionym bogactwie. Pewien mężczyzna ukrył skarb i zachęca ludzi do poszukiwań.

Forrest Fenn pochodzi ze stanu Nowy Meksyk i wiele lat temu ukrył skarb. Mężczyzna zakopał szkatułkę z brązu, którą napełnił złotymi monetami o wartości 3 milionów dolarów (to prawie 12 milionów złotych). 83-latek wpadł na pomysł ukrycia skarbu w 1988 roku, ale zachorował na raka nerki. Plan zabawy ze skarbem musiał zejść na drugi plan. Na szczęście, po nowotworze nie ma już śladu i Forrest Fan wrócił do realizacji planu.

Chciałem dać ludziom nadzieję i coś, w co mogą wierzyć – powiedział mężczyzna w rozmowie z Businessinsider.com

Góry Skaliste
Fotografia: commons.wikimedia.org

Skarb wciąż znajduje się gdzieś w Górach Skalistych

Poszukiwania jak z bajki

Skarb ukryty jest gdzieś w Górach Skalistych i każdy ma takie same szanse na jego zdobycie. Kluczem do odnalezienia szkatułki jest wiersz napisany przez mężczyznę. Tekst zawiera podpowiedzi, które mają pomóc w poszukiwaniach.

Przeczytajcie podpowiedzi z mojego wiersza i przełóżcie je na mapę Gór Skalistych. Połączcie te dwie informacje. Skarb czeka na osobę, która go znajdzie. Wystarczy odpowiednio zaznaczyć miejsca na mapie – zachęca Forrest Fenn.

Co więcej, mężczyzna wydał dwie książki będące swoistymi poradnikami dla poszukiwaczy. Każda z nich zawiera mnóstwo podpowiedzi i zaszyfrowane mapy, które mają pomóc w odnalezieniu skarbu.

Strona skarbu
Fotografia: fennclues.com

Powstała strona, na której zbierane są wszystkie podpowiedzi

Ludzie wciąż szukają skarbu

Minęło już wiele lat, a skarb wciąż pozostaje nieodnaleziony. Shared.com zdradza, że góry zostały przeczesane przez tysiące osób. Zdeterminowani poszukiwacze sprawdzili ogromne obszary Gór Skalistych, które leżą aż w trzech stanach. Bez rezultatu.

Chciałem dać dzieciakom jakieś zajęcie. Spędzają zbyt dużo czasu przy grach komputerowych. Zajmują się wyłącznie trzymaniem telefonów w dłoniach – powiedział mężczyzna.

Mężczyzna od lat serwuje kolejne podpowiedzi, które mają pomóc wędrowcom w odnalezieniu szkatułki ze złotem. Wiadomo już, że skarb znajduje się niedaleko miasteczka Santa Fe i jest na wysokości 1524 metrów nad poziomem morza. Forrest zapewnia, że nie jest to oszustwo.

Tylko kilka osób stwierdziło, że jest to oszustwo. Nie odpowiadałem im w żaden sposób, ponieważ nie ma sensu się spierać. Skarb tam jest i oczekuje na tego, kto go znajdzie – stwierdził Forrest Fen.

Wciąż trwają poszukiwania skarbu. Możliwe, że skarb został już dawno odnaleziony, ale nikt nie pochwalił się tym wyczynem publicznie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów