Ujawniono zeznania Lady Gagi w sprawie Kesha vs Dr. Luke. Tak broniła koleżankę z branży!

Magdalena Barszczak 01.02.2019
Lady Gaga
Fotografia: ImagePressAgency/FaceToFace/REPORTER

Serwis "The Blast" opublikował stenogramy zeznań z sali sądowej.

Spór między gwiazdami muzyki Keshą a Dr. Lukiem to jeden z najgłośniejszych procesów sądowych ostatnich lat. Piosenkarka oskarżyła producenta o molestowanie seksualne i przemoc psychiczną. Teraz serwis "The Blast" ujawnił stenogramy zeznań z przesłuchania Lady Gagi w ich sprawie. Co się działo na sali sądowej?

Wojna między Keshą a Dr. Lukiem trwa od 2014. Gwiazda zarzuciła właścicielowi wytwórni Dr. Luke'owi (Łukasz Gottwald), z którym zaczęła współpracować w wieku 18 lat, "wykorzystanie emocjonalne, psychiczną manipulację i przemoc seksualną". Mężczyzna miał kazać artystce spożywać alkohol i brać narkotyki po to, by przestała mu się przeciwstawiać.

Sądy wydały kilka wyroków w tej sprawie, zgodnie z którymi Kesha nie może rozwiązać kontraktu z producentem, jednak nie musi z nim współpracować. Orzekły również, że Dr. Luke nie podawał jej narkotyków oraz jej nie zgwałcił. Według wymiaru sprawiedliwości nie nastąpiło także przestępstwo nienawiści.

Zobacz także: Kesha poszła w ślady Lady Gagi. Wyznała, że zmaga się z poważnymi problemami 

Lady Gaga broni Keshy w sądzie

Cała sprawa jest w toku, a właściciel wytwórni przystąpił do kontrataku. Teraz domaga się odszkodowania od wokalistki. W 2017 roku świadkiem w głośnej sprawie była Lady Gaga, która w przeszłości współpracowała z producentem. Dziennikarze serwisu "The Blast" wybrali najciekawsze fragmenty z przesłuchania, z których można wywnioskować, że wokalistka broniła koleżankę z branży jak lwica.

Lady Gaga skomentowała reputację Dr-a Luke'a w muzycznym światku. Stwierdziła, że nie może wypowiadać się za wszystkich.

Jeśli pytasz mnie o jego reputację na świecie, to nie mogę mówić za wszystkich. Ale jeżeli pytasz o mój punkt widzenia, to go sobie wyrobiłam, kiedy zobaczyłam ją (Keshę - red.) na zapleczu. Ten widok przypomniał mi to, co stało się ze mną. Poczułam wtedy w głębi serca, że ona mówi prawdę. Uwierzyłam jej - mówiła.

Aktorka "Narodzin gwiazdy" wprost przyznała, że Kesha powiedziała jej, że była molestowana.

Gdy mężczyźni napastują kobiety, nie zapraszają innych, by to oglądali. A kiedy dzieje się to w tej branży, jest trzyma się to w tajemnicy i przymyka oczy z powodów kontraktów (...) - oceniła.

Odniosła się także do pytania o niespójność zeznać Keshy.

Mam faktyczną wiedzę na temat jej depresji. Wiem, że potrzebuje wsparcia i miłości. Widzę, że nakręcono spiralę, która sprawiła, że ta dziewczyna upadła. Wiem na temat jej traumy. Ta dziewczyna przeżyła poważny uraz i przepracowała go w połowie. I wszyscy bierzecie w tym udział - kontynuowała.

Na koniec zarzuciła prawnikowi, że powinien się wstydzić swojego pytania.

Wiesz, jakie to doświadczenie dla ofiar? Wiesz, jak to jest mówić takie rzeczy innym ludziom? Nie przewracaj oczami. Powinieneś się wstydzić za siebie - podsumowała.

Zobacz także: Bradley Cooper zaśpiewał z Lady Gagą na jej koncercie. Wzruszające nagranie!

O tych aferach mówił cały świat. Zobaczcie, które z nich wybuchły w roku waszego urodzenia!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów