Księżna Kate jest przerażona. W szkole George'a i Charlotte czworo uczniów mogło zarazić się koronawirusem!

Zuzanna Morska 28.02.2020
Księżna Kate i książę William
Fotografia: PA Pool/Associated Press/East News

Wygląda na to, że następne dni upłyną w rodzinie królewskiej pod znakiem nerwów. Wszystko przez zagrożenie zarażenia koronawirusem!

Koronawirus 2019-nCov, którego po raz pierwszy wykryto na początku 2019 roku w Chinach, rozprzestrzenia się po świecie w zastraszającym tempie. Największa liczba zarażonych zarejestrowana została w Azji, jednak patogen dotarł też na inne kontynenty - do Ameryki Północnej, Australii, ale też Europy.

Prawdziwa epidemia wybuchła we Włoszech, ale wirus zdążył też dotrzeć do Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Na Wyspach pozamykano już nawet przez to część szkół. Wygląda na to, że odpowiednie środki bezpieczeństwa podjęto również w St Thomas’s Battersea, do którego chodzą książę George i księżniczka Charlotte!

Uczniowie w szkole księcia George'a mogli zarazić się koronawirusem

Szkoła St Tomas's Battersea, do której uczęszczają książę George i księżniczka Charlotte, musiała podjąć decyzję o szczególnych środkach ostrożności związanych z szalejącym po Europie koronawirusem.

Okazuje się, że czworo uczniów tej placówki poddano izolacji ze względu na podejrzenie zarażenia tym wirusem. Dzieci odesłano do domów, gdyż wcześniej przebywały na wakacjach we Włoszech, a po powrocie wykazywały objawy typowe dla grypy.

Głos w sprawie zagrożenia zabrał sam rzecznik popularnej londyńskiej szkoły.

Jak wszystkie szkoły bardzo poważnie podchodzimy do potencjalnego ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa 2019-nCoV i w tym celu postępujemy zgodnie z instrukcjami rządu - ujawnił w wywiadzie dla "London Loves Business".

Myślicie, że książę i księżniczka są bezpieczni?

 

Interesujesz się brytyjską rodziną królewską? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów