Finalistka "Hell's Kitchen" przeżyła dramat podczas porodu. "Zamknij mordę, bo nie mogę zebrać myśli"

Hanna Skowron 25.01.2019
Sylwia Biały
Fotografia: Facebook.com/SylwiaBialyfanpage

Sylwia Biały dała się poznać widzom dzięki udziałowi w programie "Hell's Kitchen. Piekielna Kuchnia". Teraz opisała dramat, jaki ją spotkał na porodówce.

Sylwia Biały, finalistka programu kulinarnego Hell's Kitchen niedawno została mamą. W mediach społecznościowych opisała koszmar, jaki przeżyła w szpitalu. To był jej trzeci poród. Przy pierwszym pojawiły się komplikacje, dlatego drugi raz rodziła przez cesarskie cięcie. Tak miało być i tym razem.

Zobacz także: Znana prezenterka niedawno urodziła. Teraz mówi o depresji poporodowej. "Mamy boją się o tym mówić"

W dniu porodu, 8 stycznia, gwiazda jechała na porodówkę pełna optymizmu. Cieszyła się, że po długich oczekiwaniach w końcu zobaczy swoje dziecko. Niestety, to był początek dramatu. Lekarz zakwestionował wskazania do porodu przez cesarskie cięcie.

To miał być koniec, nasz happy end. Nasza radość nie trwała długo. Koszmar rozpoczął się już na izbie przyjęć, gdzie nikt nie słuchał co mówię. Jedyne pytanie, jakie się pojawiało, to po co cesarskie cięcie? Siadać, odpowiadać na pytania, cisza. Gdy dołączył lekarz dyżurujący, było już tylko gorzej. Jakby ściekły, że musiał wyjść z gabinetu,. Pomimo mojej historii medycznej zakwestionował potrzebę cesarki, mówiąc, że nie będzie się ze mną pieścił jak reszta lekarzy. Autorytatywnie kazał usiąść na fotelu ginekologicznym, na który ledwo i w bólach udało mi się wejść - czytamy na fanpage'u pani Sylwii.

Kobieta była przerażona i płakała. Na Facebooku pisze o brutalnym badaniu i "festiwalu upokorzenia".

Moje uda pokryły się krwią. Usłyszałam od niego tylko „zamknij mordę bo nie mogę zebrać myśli” Bielizna którą ledwo ściągnęłam do badania leżała na podłodze, chodzono po niej. (...) Bezpieczeństwo, o które tak walczyłam w ciąży, zostało mi zabrane wraz z przyjściem tego człowieka. Jego ton, zachowanie, spojrzenia - nie miały nic wspólnego z ludzkim podejściem do kobiety która za moment urodzi - dodaje pani Sylwia.

Zobacz także: Depresja w ciąży może spotkać każdą z nas. Jak sobie z nią poradzić?

W rozmowie z portalem WP pani Sylwia wspomina, że ginekolog "wątpił, że zdążą na cesarkę". Nie widział jednak przeciwwskazań, żeby przeprowadzić szczegółowy wywiad na tematy niezwiązane bezpośrednio z porodem.

Zaczął mnie pytać, ile mój narzeczony ma lat, jakie ma wykształcenie, ile staraliśmy się o dziecko. Zaczęłam go błagać, powiedziałam, że odpowiem na wszystkie pytania, ale po porodzie. Wyciągnął formularze. Zaczęłam podpisywać wszystko jak szło. On na mnie spojrzał i powiedział, że tylko kretyn podpisuje się na dwóch formularzach - ze zgodą i odmową - opowiada kobieta.

W końcu udało się trafić na blok operacyjny. Finalistka Hell's Kitchen przyznała, że modliła się tylko, żeby wyjść ze wszystkiego cało i żeby dziecko było zdrowe.

Nie wiedziałam, co się dzieje. Bałam się tak cholernie, że ciężko to opisać. Personel medyczny się obraził, zaraz pokroją mi brzuch, wyciągną dziecko... (...) W sali pełnej ludzi czułam się samotna jak nigdy wcześniej w życiu. Moje ciało drżało ze strachu. Oczy wypełniły się łzami. Personel nie zareagował. Poczułam ulgę dopiero wtedy, kiedy zobaczyłam obok siebie zdrowego Antosia. Po zabiegu lekarze jakby się rozpłynęli. Anestezjolodzy zażenowani zachowaniem lekarzy, próbowali zadbać o mój komfort. Spędziłam z nimi dwie godziny w sali po operacyjnej i czułam, że są obok mnie ludzie! - opisuje.

Po ponad 2 godzinach kobieta mogła w końcu opowiedzieć partnerowi, co się stało. Pojawił się jednak kolejny problem - rana, która wyglądała przerażająco.

Kawałek skóry został niedbale obwiązany szwem i wygląda jak ogonek. Okropieństwo. Wiedziałam, że coś jest nie tak. Po wyjściu ze szpitala pomyślałam, że zasięgnę opinii innych lekarzy. Każdy, ale to każdy z nich, łącznie z położnymi - stwierdził, że brzuch będzie wymagał plastyki! - czytamy.

Sylwia Biały spotkała się z kierownikiem oddziału ginekologicznego, aby porozmawiać o tym, co ją spotkało. Przeprosił za brak profesjonalizmu personelu, dodając, że „każdy może mieć gorszy dzień”. Kobieta podkreśla, że nie generalizuje, że cały szpital jest niekompetentny, ale "podjęła w kroki w sprawie", by inne matki nie musiały przechodzić tego, co ona.

Cały wpis Sylwii Biały możecie przeczytać poniżej.

Macierzyństwo to nie tylko chwile radości. To także smutek i niepewność. Te gwiazdy przyznały się do depresji poporodowej

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów