USA chce przesłuchać syna królowej Elżbiety! Wszystko przez aferę z pedofilią

Zuzanna Morska 09.06.2020
Książę Andrzej
Fotografia: Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Amerykańska prokuratura chce zeznań księcia Andrzeja w sprawie Jeffreya Epsteina - nieżyjącego już finansisty oskarżonego o pedofilię.

Książę Andrzej w 2019 roku zniknął z życia publicznego. Jego decyzja o wycofaniu się z blasku fleszy była wynikiem narastającej wokół niego afery związanej z tym, że syn królowej Elżbiety II utrzymywał kontakty z oskarżonym o przestępstwa seksualne Jeffreyem Epsteinem.

Amerykański finansista, którego oskarżono o pedofilię, powiesił się w 2019 roku w więziennej celi, ale prokuratura wciąż bada sprawę przestępstw, jakich się dopuścił. I w tej sprawie też chciała przesłuchać księcia Andrzeja, który rzekomo odmówił złożenia kolejnych zeznań!

USA chce przesłuchać księcia Andrzeja

Jeffrey Epstein w 2008 roku został skazany za przestępstwa seksualne, jakich dopuszczał się na nieletnich ofiarach. Miał ściągać do swoich luksusowych apartamentów młodociane dziewczyny. Właśnie za to groziło mu nawet 45 lat więzienia, a jego proces miał się rozpocząć w czerwcu 2020 roku. Jednak miliarder w sierpniu 2019 roku popełnił samobójstwo w swojej celi.

Istniały podejrzenia i jasne przesłanki, że finansista utrzymywał kontakty z księciem Andrzejem. Syn królowej Elżbiety przyznał, że rzeczywiście tak było i żałował, że nie zerwał ich, kiedy Epstein usłyszał zarzuty. Co więcej, jedna z ofiar Epsteina, Virginia Giuffre, utrzymuje, że uprawiała seks z księciem Andrzejem, kiedy była nieletnia. Ten jednak twierdzi, że nigdy jej nie poznał.

I choć syn brytyjskiej królowej nie jest o nic oskarżony, amerykańska prokuratura potrzebuje jego zeznań, aby wyjaśnić niejasności związane z jedną z nieletnich, którą Epstein miał "oferować" swoim przyjaciołom.

Departament Sprawiedliwości USA miał wezwać księcia do pomocy, a ten rzekomo miał odmówić stawienia się na przesłuchaniu. Brytyjskie media podają jednak, że prawnicy księcia Andrzeja natychmiast wystosowali specjalne oświadczenie - jasno w nim zaznaczyli, że książę w ostatnim czasie trzy razy oferował swoją pomoc amerykańskim organom ścigania i nigdy nie odmówił pomocy.

Jak myślicie, jak zakończy się ta sprawa?

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską? Sprawdź się w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów