Wiemy, jakie tytuły będą nosić Kate i William, kiedy Karol zostanie królem

Paulina Ermel 09.08.2018
Książę William, księżna Kate i książę Louis
Fotografia: Eastnews

Zastanawialiście się kiedyś, jakie tytuły będą nosić Kate i William po śmierci królowej Elżbiety? Już nie będą księżną i księciem Cambridge!

Choć królowa Elżbieta II cieszy się bardzo dobrym zdrowiem, tradycja i przezorność nakazują, aby w przypadku jej śmierci wszystko było zorganizowane i przygotowane na przekazanie tronu jej następcy. W takiej sytuacji królem zostanie książę Karol, a obok niego na tronie zasiadać będzie księżna małżonka Kamila. Okazuje się, że następcy w kolejce do tronu książę William również otrzyma w tym wypadku nowy tytuł.

Tytuł księcia Williama i księżnej Kate

Książę William i księżna Kate tytuł księcia i księżnej Cambridge otrzymali od królowej Elżbiety z okazji ślubu. Po śmierci królowej i po koronacji Karola na króla przejmą oni tytuły księcia i księżnej Walii - jeżeli będą przebywać w Anglii. Z kolei jeśli będą przebywali w Szkocji, będą nosić tytuły księcia i księżnej Rothesay.

Zatem do Williama i Kate trzeba będzie zwracać się kolejno Jego Królewska Wysokość książę Kornwalii i Cambridge i Jej Królewska Wysokość księżna Kornwalii i Cambridge.

Zobacz także: William podarował Kate wyjątkowy prezent. Księżna pochwaliła się nim na meczu!

Tak wygląda najseksowniejsza kreacja księżnej Kate:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów