Zastanawiasz się, czy warto zapinać pasy? Zobacz zdjęcia osób, którym uratowało to życie!

Julita Buczek 12.03.2019
zapinanie pasów bezpieczeństwa
Fotografia: Shutterstock

Jeśli masz wątpliwości, czy zapinanie pasów w samochodzie ma sens, koniecznie zobacz tę kampanię.

Szokujące oraz brutalne zdjęcia zostały przygotowane przez agencję transportu z Nowej Zelandii. Fotografie przedstawiają mężczyzn, którzy przeżyli tylko dzięki temu, że podczas wypadku mięli zapięte pasy bezpieczeństwa.

Zobacz także: Anna Popek miała poważny wypadek samochodowy! "Mógł skończyć się śmiercią"

Kampania, która pomaga uświadamiać społeczeństwo

W kampanii wzięły udział osoby, które wyszły cało z kolizji samochodowych dzięki pasom bezpieczeństwa. Pokazanie drastycznych zdjęć ma na celu przekonanie jak największej liczby osób do zapinania pasów podczas jazdy autem. Twórcy kampanii skupili się na przedstawieniu historii każdego z jej bohaterów. Oprócz filmów i zdjęć powstały też specjalne plakaty, ostrzegające i zwracające uwagę na wciąż powszechny problem niezapinanych pasów. Sesja fotograficzna, jak i cała akcja, odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Kiedy podczas wypadku masz zapięte pasy, na ciele może zostać wyraźny ślad. Blizny i odparzenia są jednak niczym w porównaniu z tym, że wszyscy mężczyźni wciąż żyją - specjalista medycyny ratunkowej, doktor Tash Mckay, który współpracował przy przygotowywaniu kampanii.

Mamy nadzieję, że kampania przekona jak najwięcej osób do dbania o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem!

Zobacz także: Fotelik samochodowy dla dziecka - jakie normy musi spełniać i jaki najlepiej wybrać?

Wiele gwiazd ma konta na Instagramie. Niektóre z nich traktują to jako narzędzie do komunikacji z fanami, inni nawet w ten sposób zarabiają. Zobaczcie, które gwiazdy najlepiej zarabiają na Instagramie!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów