Tych 3 słów nie można używać na profilach randkowych. "Odstraszają mężczyzn"

Emilia Klima 19.05.2017
Słowa, których nie można używać na portalach randkowych
Fotografia: East News

Jeśli chcemy zwiększyć szansę na znalezienia miłości w sieci, musimy wyrzucić trzy słowa z sekcji "o mnie". 

Korzystanie z portali randkowych czy aplikacji typu Tinder jest obecnie bardzo popularną formą szukania miłości. Przy tym wcale nie najłatwiejszą. Badacze postanowi pomóc singlom i przyjrzeć się temu, jak korzystać z tych narzędzi, by zwiększyć swoje szanse na sukces. Konkretnie - co wpisać w pole "o mnie". Trzy słowa "zakazane" dla kobiet to: nieśmiała, godna zaufania i spontaniczna. Żegnajcie zdjęcia ze spadochronem.

Jeszcze ciekawsze są motywacje badanych mężczyzn, którzy odrzucili te przymiotniki. Tylko 0.3 % panów uznało, że kobiety opisujące siebie w ten sposób jest atrakcyjna. Reszta stwierdziła, że taki opis jest "odstraszający", a nawet... "budzący obawy". No tak, nie ma w końcu nic gorszego niż kobieta godna zaufania.

Co ciekawe, bycie nieśmiałym to cecha, której panie również nie cenią u potencjalnych partnerów. Ich listę trzech zakazanych słów uzupełnia jeszcze "zaokrąglony" (te cechę panowie wskazują z kolei jako atrakcyjną) oraz... "szczęśliwy". Szczęście jest też zupełnie niepociągające dla mężczyzn - tylko 0.4% badanych uznało, że kobiety opisujące siebie jako szczęśliwe są dla nich atrakcyjne.

oie_19121052YX5DgbTD

Jakie kobiece cechy są atrakcyjne dla mężczyzn?

Podczas badania przeanalizowano 400 tysięcy profili randkowych - przymiotniki "atrakcyjne" i "odpychające" wyłoniono zatem z puli słów, których poszukujący miłości w sieci faktycznie używają w swoim "bio". Badacze przedstawili również listę cech, które powinny pozytywnie wpłynąć na powodzenie u płci przeciwnej. Zarówno kobiety i jak mężczyżni jako atrakcyjne wskazywali "bycie szczerym" i "pewnym siebie". Kobiety do swojej listy powinny dopisać jeszcze "seksowna". Ten atrybut panie u panów cenią trochę mniej - znalazł się dopiero na 7. miejscu.

Rady dla panów? Poza wspomnianą szczerością i pewnością siebie, warto napisać o sobie, że jest się inteligentnym. (Działa to też w drugą stronę - "inteligencja" znalazła się na 5. miejscu cech najbardziej cenionych u kobiet przez mężczyzn). Nie jest za to dobrym pomysłem chwalić się, że jest się przystojnym. Lepiej zareklamować poczucie humoru - ten atrybut panie wybierały w czwartej kolejności.  

oie_19121620kt69UYKA
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów