Paweł Królikowski otarł się o śmierć. "Moja żona uratowała mi życie"

Marianna Bereza 09.09.2019
Paweł Królikowski
Fotografia: Foto Olimpik/REPORTER

Juror programu "Twoja twarz brzmi znajomo" zdobył się na odważne wyznanie na wizji.

Paweł Królikowski to popularny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy oraz tata Antka Królikowskiego. Mąż Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej od pięciu lat zasiada w jury formatu "Twoja twarz brzmi znajomo", który możemy oglądać na antenie Polsatu. W poprzednim sezonie Królikowski nagle zniknął z programu, ponieważ zmagał się z ciężką chorobą. Opowiedział o tym podczas nagrań do kolejnej edycji show.

Królikowski nie pojawił się na nagraniu ostatniego odcinka 11. edycji programu, które miało miejsce w maju. Fani zaczęli się o niego niepokoić. Teraz, przy okazji kontynuacji show, aktor i prezes Związku Artystów Scen Polskich wyznał, że przez ostatnie miesiące zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. 

Paweł Królikowski był poważnie chory

Okazuje się, że juror cierpiał na poważną chorobę o podłożu neurologicznym. Na szczęście, dzięki żonie i neurochirurgowi czuje się już dobrze.

Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić. Spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie. Uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek (kierownik Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego – red.). I okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać - wyznał na wizji.

Przypomnijmy, aktor w 2015 roku za namową żony trafił do szpitala. Małgorzatę Ostrowską-Królikowską zaniepokoiły bóle głowy, wymioty i problemy z widzeniem, na które narzekał jej mąż. Na szczęście, juror nie zbagatelizował objawów, ponieważ przyczyna nie była błaha - wykryto u niego tętniaka mózgu. Konieczna była operacja. Prawdopodobnie kłopoty aktora były konsekwencjami tamtego zdarzenia.

Pawłowi Królikowskiemu życzymy dużo zdrowia!

Zobacz także: Olivia Newton-John ma nawrót raka. Opowiedziała, o tym w poruszającym wywiadzie!

Pamiętasz teksty tych popularnych piosenek? Śpiewała je cała Polska...

Maryla Rodowicz
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy pamiętasz tekst kultowych polskich piosenek! Prawie każdy je śpiewał!

Maryla Rodowicz

1. Łzy "Agnieszka" - "Zakochani przy świetle księżyca nocami...."

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów