Trzy wady charakterystyczne dla osób inteligentnych. Naukowcy ujawnili, na co zwrócić uwagę

Katarzyna Leszczyńska 16.10.2017
Cechy charakterystyczne dla ludzi inteligentnych
Fotografia: pexels.com

Zaskakujące wyniki badań.

Choć inteligencja jest cechą pozytywną, może nieść za sobą wiele negatywnych skutków. Okazuje się, że istnieją trzy popularne wady, którymi charakteryzują się ludzie o wysokim IQ. Zdaniem badaczy z Uniwersytetu w Minnesocie każda osoba o wyższej inteligencji niż przeciętna cechuje się tym zestawem niedoskonałości.

Nocna aktywność

Osoby inteligentne są o wiele bardziej twórcze w nocy niż za dnia. Zdaniem naukowców, ich mózgi są kreatywniejsze po zmroku. To właśnie w nocy pracowało wiele wybitnych osobowości, m.in.: Winston Churchill oraz Elvis Presley. Może zatem lepiej się wyspać w dzień, a do nauki lub pracy przyłożyć się wieczorem?

Bałaganiarstwo

Ludzie inteligentni wolą funkcjonować w chaosie. Dlatego na ich biurku zawsze widnieje stos niepoukładanych długopisów, nadgryziona kanapka oraz porozrzucane dookoła laptopa papiery.  Bałaganiarstwo pobudza ich do kreatywnego myślenia, wbrew tym, którzy twierdzą, że może im jedynie przeszkadzać. Nieporządek w miejscu pracy wcale nie musi wiązać się z brudem w mieszkaniu – to zupełnie co innego.

Bałagan na biurku jest charakterystyczny dla osób inteligentnych
Fotografia: pexels.com

Przeklinanie

Choć ta czynność kojarzy się raczej z „dresem” spod bloku, okazuje się, że to właśnie osoby inteligentne lubią przeklinać najbardziej. Nie chodzi tu o używanie wulgaryzmów zamiast przecinków w zdaniach. Trzeba jednak podkreślić, że każde przekleństwo osoby inteligentnej jest o wiele bardziej wysublimowane, ponieważ ludzie o wysokim IQ charakteryzują się większym zasobem słownictwa, w tym kolokwializmów.

Utożsamianie się z tymi oznakami może być lepszym sposobem na zbadanie inteligencji niż test IQ. Na pewno wiele w tym prawdy, w końcu są to fakty udowodnione naukowo. A nie ma lepszych inteligentów niż badacze.  

Cechy charakterystyczne dla ludzi inteligentnych
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów