Trzecia edycja festiwalu kultury hiszpańskiej Streets of Spain już w maju w Warszawie

Paulina Szestowicka 11.05.2017
Streets of Spain

¡Hola! Varsovia!

Warszawski Plac Unii Lubelskiej jak madrycka La Latina albo barcelońska La Rambla? Już 13 i 14 maja warszawiacy poczują klimat hiszpańskich uliczek pełnych barów tapas, wybornego wina, muzyki i roztańczonych ludzi.

To za sprawą kolejnej edycji Streets of Spain. Ten festiwal kultury hiszpańskiej wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców stolicy w ubiegłych latach. Gośćmi specjalnymi będą słynni na całym świecie hiszpańscy twórcy street art – Okuda i Remed.

Hiszpański klimat nad Wisłą

Streets of Spain to inicjatywa promująca najróżniejsze aspekty hiszpańskiej kultury.  Począwszy od ekstrawaganckiej i pełnej kolorów sztuki, poprzez energetyczną muzykę, wyjątkową kuchnię śródziemnomorską, skończywszy na nieodłącznym elemencie hiszpańskiego stylu życia… czerwonym winie. Poprzednie edycje tej imprezy przyciągnęły tysiące ludzi.

W tym roku, festiwal Streets of Spain odbędzie się po raz trzeci, w dniach 13-14 maja. Na czas wydarzenia zaplanowano moc atrakcji, m.in. hiszpański targ śniadaniowy, pokazy tańca jota i pasodoble, spektakl Flamenco, koncerty, pokazy filmów, a także warsztaty sommeliersko-blendingowe. Okuda w ramach pokazu będzie także malował figury hiszpańskich byków.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, wyjątkiem są warsztaty blendingowe, na które należy się wcześniej zapisać. Uczestnicy warsztatów nie tylko dowiedzą się, jak degustować ten trunek i dlaczego wina z regionu Rioja są wyjątkowe. Pod okiem Wojciecha Cyrana -  sommeliera i Ambasadora Win Campo Viejo – będą mogli przygotować swoje własne wino! Każdy z uczestników zabierze do domu małą butelkę stworzonego przez siebie trunku.

Głównym sponsorem Streets of Spain jest Dobry Wybór Sp. z o. o. sp. k., dystrybutor jednego z najpopularniejszych hiszpańskich win - Campo Viejo. Festiwal odbędzie się na Placu Unii Lubelskiej, przed CH Plac Unii, na skrzyżowaniu ulic Ludwika Waryńskiego i Puławskiej.

Streets of Spain

O Gościach specjalnych festiwalu

Gośćmi specjalnymi będą Okuda i Remed. To street artowy duet, od dawna związany
z marką Campo Viejo, którego dzieła odzwierciedlają w ekspresyjny sposób nowoczesność,
feerię barw oraz motto hiszpańskiego producenta – „live uncorked”. Artyści tworzą swoje dzieła, m.in. w Nowym Jorku, Johannesburgu, Kapsztadzie i Meksyku. W swojej twórczości wykorzystują geometryczne,  abstrakcyjne kształty. Ich żywa kolorystyka łączy się z szarymi formami. Kombinacja ta symbolizuje sprzeczności pomiędzy egzystencjalizmem i sensem życia. 

Patronat nad trzecią edycją festiwalu Streets of Spain objęła ambasada Hiszpanii i Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza. Partnerem wydarzenia jest CH Plac Unii City Shopping.

Co: Streets of Spain

Kiedy: 13 i 14 maja

Gdzie: Plac przy Centrum Handlowym Plac Unii City Shopping

Wstęp: bezpłatny, z wyjątkiem warsztatów sommeliersko-blendingowych (koszt 30 zł), zapisów można dokonywać na stronie http://bit.ly/Warsztaty_StreetsOfSpain

Więcej informacji na oficjalnym profilu wydarzenia w portalu społecznościowym Facebook – https://www.facebook.com/events/1125420327569854/ 

Więcej o marce:

Campo Viejo to jedna z najbardziej znanych marek wśród win pochodzących z hiszpańskiego regionu Rioja. Winnica założona została w 1959 roku przez Jose Ortigüela. Dzisiaj logo Campo Viejo to symbol innowacyjności, ekspresji i energii, z których słynie Rioja. Wiecej informacji na stronie: http://www.campoviejo.com

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów