TripAdvisor wycofuje się z popularnego rodzaju turystyki. I bardzo dobrze

Redakcja 12.10.2016
TripAdvisor rezygnuje ze sprzedawania biletów
Fotografia: East News

Zanim firma podjęła taką decyzję, skonsultowała się z przedstawicielami międzynarodowych organizacji.

Najpopularniejszy serwis turystyczny na świecie TripAdvisor.com jeszcze do niedawna sprzedawał bilety na atrakcje, w których uczestniczą dzikie zwierzęta. Nie tylko te zagrożone wyginięciem i te żyjące w niewoli, ale również osobniki żyjące w pozornej wolności - na przykład na safari. Od połowy października 2016 roku wszystko się zmieni. Turyści już nie kupią biletów na przejażdżki na grzbiecie słonia, pływanie z delfinami czy karmienie tygrysów. 

Przez ostatnie pół roku serwis konsultował się z międzynarodowymi organizacjami walczącymi o prawa zwierząt, takimi jak PETA czy Global Wildlife Conservation. Okazało się, że zwierzęta przetrzymywane w niewoli tylko po to, aby zapewnić turystom rozrywkę, doznają krzywd fizycznych i psychicznych. Dlatego zarząd TripAdvisora zdecydował o zrezygnowaniu ze wspierania tego typu przedsięwzięć. 

Mamy nadzieję, że nasze starania doprowadzą do tego, że podróżujący zaczną dokonywać bardziej przemyślanych wakacyjnych wyborów – napisał prezes TA Stephen Kaufer w oficjalnym oświadczeniu do mediów.

Wszystkie zwierzęce atrakcje, które znajdują się w bazie TripAdvisor.com, pozostaną na stronie w zakładce recenzji, ale nie będzie ich można zarezerwować. Obok każdej z nich pojawi się ikona PAW, która odeśle użytkowników do portalu, w którym przeczytają informacje przygotowane przez organizacje prozwierzęce. Zmiany zostaną wprowadzone stopniowo, ale jak informuje Nyt.com, nie później niż do wiosny 2017 roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów