Trenerka pokazała fałdki na brzuchu. Krytykuje również inne znane trenerki. "To nie jest rzeczywistość!"

Anna Respondek 22.01.2018
Karolina Gruszecka
Fotografia: Facebook/KarolinaGruszeckaDietetyk

Swoją postawią zyskuje sobie coraz szersze grono fanek. 

Kult idealnego ciała zawładnął całym światem. Kobiety i mężczyźni robią wszystko, aby prezentować się tak, jak ich idole na zdjęciach publikowanych w mediach społecznościowych, zapominając o tym, że rzeczywistość jest znacznie inna. 

Głos w tej sprawie zabrała Karolina Gruszecka, która określa siebie mianem psychodietetyka z fałdkami. Trenerka na swoim Facebooku stara się motywować inne kobiety do tego, aby żyły zdrowo, jednak przeciwstawia się kultowi idealnego ciała. Sama w mediach społecznościowych prezentuje fałdki na brzuchu i podkreśla, że choć jest dietetykiem i trenerką personalną, to wciąż nie ma kratki na brzuchu. 

Dietetyk z fałdkami? Trenerka bez kraty na brzuchu? Tak, to właśnie ja. Jak zapewne zauważyliście, nie jestem fanką publikowania półnagich zdjęć w Internecie (praktykuję inne sposoby na motywowanie). Nie potrafię dłużej milczeć. Kult perfekcyjnego ciała opanował cały świat - przestrzega. 

Gruszecka swoimi słowami nawiązuje do wszystkich znanych fit trenerek, które według niej zamiast motywować, doprowadzają do tego, że kobiety mają coraz niższe poczucie własnej wartości. Nierealnie wyglądające zdjęcia wywołują niezdrową presję i wiele kompleksów. 

Trafia do mnie coraz więcej naprawdę wspaniałych kobiet, które nie akceptują swojego wyglądu, które mają mega zaniżone poczucie własnej wartości. Nieustannie porównują swoje ciała do tego co widzą w gazetach, w telewizji, na Instagramie... Boli mnie to okrutnie! Już nie tylko jako psychodietetyk, ale przede wszystkim jako kobieta informuję: to nie jest rzeczywistość! Nie mówię nawet o Photoshopie, ale już sama poza, odpowiednie światło itd. mogą sprawić, że ciało wygląda zupełnie inaczej! - podkreśla.

Konta znanych trenerek

Trenerka przyznaje, że sama kiedyś obserwowała wszystkie znane motywatorki, jednak z czasem spostrzegła, że wpływa to na nią negatywnie. Patrzenie na idealne zdjęcia powodowało, że Gruszecka czuła frustrację.

Od tamtej pory nie obserwuję już profili tych wszystkich wysportowanych kobiet, które tylko prezentują swoje ciało. Bo wcale nie czułam się bardziej "zmotywowana" - oglądanie takich zdjęć powodowało u mnie kompleksy - wyjawiła.

Pod postami Gruszeckiej pojawia się coraz więcej pozytywnych komentarzy internautów, które przyznają jej rację. 

Wreszcie normalne słowa w dobie tak sztucznych i plastikowych ciał. 

Bardzo mądrze napisany tekst!

W końcu jakaś mądra babka, bo już mnie mdli od tych wszystkich perfekcyjnych lasek - pisali. 

Zobacz także: Wystarczą 3 minuty dziennie, aby wyszczuplić nogi

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów