Tragicznie zmarły mąż Joanny Racewicz w reklamie. Dziennikarka nie kryła oburzenia!

Julita Buczek 06.07.2018
Joanna Racewicz
Fotografia: Fotografia East News Joanna Racewicz

Dziennikarka Joanna Racewicz nie kryła oburzenia, kiedy dowiedziała się, jak Służba Ochrony Państwa wykorzystała wizerunek jej tragicznie zmarłego męża!

Paweł Janeczek był porucznikiem Biura Ochrony Rządu, dowódcą zmiany ochrony i szefem ochrony prezydenta RP. W trakcie swojej wieloletniej służby nie raz narażał swoje życie. 8 lat temu zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. Bez wątpienia był to cios dla jego żony, dziennikarki Joanny Racewicz i synka.

Zobacz też:  Joanna Racewicz zawieszona w TVP! Postąpiła niezgodnie z zasadami

Poważny wpis dziennikarki w portalu społecznościowym

Joanna Racewicz podzieliła się na swoim koncie na Instagramie, bardzo smutną wiadomością. Opisała bulwersującą treść ulotki reklamującej elitarną formację wojskową. Na zdjęciu promującym, możemy zobaczyć jej zmarłego męża! Dziennikarka nie kryła oburzenia.

Sądziłam, że niewiele rzeczy jest mnie w stanie zdziwić. Aż do chwili, gdy zobaczyłam oficjalną ulotkę nowej formacji. W tej roli zdjęcie z Afganistanu, 2009. Pierwszy po prawej to kpt Paweł Janeczek, „Janosik”, nieżyjący od ponad 8 lat oficer Biura Ochrony Rządu. W środku - również nieżyjący min. Aleksander Szczygło, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zachęcać do wstąpienia do służby używając (bezprawnie) wizerunków ludzi, którzy na służbie zginęli? Panie Komendancie, generale Tomaszu Miłkowski - nie zechciał Pan odpisać na list, więc pytam w tak zwanej „przestrzeni publicznej”: to niewiedza? niefrasobliwość? ignorancja? czy niechlujstwo? Chyba, że ma Pan swoją wersję.

Pod zamieszczonym postem pojawiło się wiele komentarzy, które jednoznacznie stwierdzają, że całe zajście jest niemałym skandalem. Oto niektóre z nich:

W głowie się nie mieści. Jak można bez zgody Rodzin publikować zdjęcia bliskich zmarłych w ulotce promocyjnej nowe ( starej ) służby! A dla przypomnienie nowemu szefowi tej formacji MAMY RODO. Czy to mówi panu coś?? Pani Jolancie i bliskim min A. Szczygło serdecznie współczuję.

Pełna ignorancja wszystkich i wszystkiego

Nic mnie już chyba w tym państwie nie zdziwi... Współczuję z całego serca!

Odpowiedź gen. Miłkowskiego w sprawie

Biuro prasowe poinformowało, że gen. Miłkowski wystosował odpowiedź w sprawie. Jednak jak pisze Joanna Racewicz, takiej odpowiedzi nie dostała.

Czytam, że „gen. Miłkowski przesłał stanowisko naszej formacji pani Joannie Racewicz”. Proszę pozwolić, że spytam: a jaką drogą? Sprawdzam skrzynkę na listy, byłam na poczcie, odświeżam maile, odczytuję wiadomości. I nic. Głucha cisza. Ani „stanowiska”, ani zwykłego ludzkiego: „przepraszam”. List do Komendanta SOP wysłałam niemal miesiąc temu. Nie było odpowiedzi. Jeśli nawet ją Pan teraz pisze - proszę się nie fatygować. Mleko się rozlało. I - jak mówi Poeta - wszystko jest kwestią smaku. Sposób, w jaki „formacja” radzi sobie ze strzałem w kolano też. Acha, informacja o wysłanym stanowisku pochodzi sprzed dwóch dni. I nie jest prawdziwa. Czy to przystoi, żeby ludzie w mundurach mijali się z prawdą? A dziennikarze nie sprawdzili drugiego źródła? #sop PS. Proszę także, żeby gen. Marian Janicki zechciał powstrzymać się od komentarzy na temat „Janosika”. Już to kiedyś mówiłam, ale chętnie powtórzę: jest Pan ostatnią osobą, która mogłaby mieć jakiekolwiek prawo do wypowiadania się na temat mojego nieżyjącego męża. I jestem pewna, że wie Pan dlaczego.

Autor: Julita Buczek

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów