Nietypowa tradycja świąteczna rodziny królewskiej. To jest naprawdę dziwne

Książę William, książę Harry, księżna Meghan i księżna Kate podczas koncertu
Fotografia: East News

Święta Bożego Narodzenia opierają się na tradycji, brytyjska rodzina królewska ma jednak bardzo specyficzny nawyk. Czy Meghan się do niego przyzwyczai?

Każda rodzina ma swoje tradycje, do których stosuje się podczas Świąt Bożego Narodzenia. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej tradycyjna jest brytyjska rodzina królewska. Na dworze panują odwieczne zasady, których wszyscy członkowie rodziny muszą przestrzegać. Z pewnością nie jest łatwo się do nich przyzwyczaić, o czym codziennie przekonuje się chociażby świeżo upieczona księżna Meghan. Jedna z tradycji bożonarodzeniowych może ją jednak bardzo zdziwić, podobnie jak zaskoczyła nas.

Dziwna tradycja świąteczna rodziny królewskiej

Okazuje się, że w rodzinie królewskiej obowiązuje jedna, bardzo nietypowa tradycja świąteczna, do której wszyscy muszą się stosować. Ta tradycja jest praktykowana przez przodków królowej Elżbiety od ponad wieku. Chodzi o to, że wszyscy, bez wyjątków, muszą ważyć się przed i po posiłku świątecznym. Ta tradycja pochodzi jeszcze z czasów Edwarda VII, któremu bardzo zależało, żeby członkowie jego rodziny byli najedzeni po świątecznym obiedzie. Po raz pierwszy zastosowano ją w 1901 roku.

Spodziewalibyście się tak dziwacznej tradycji świątecznej po rodzinie królewskiej? Jest ona z pewnością nietypowa, ale my chyba nie chcielibyśmy ważyć się po świątecznym obiedzie. Problem z tym może mieć również księżna Meghan, której co prawda nie można odmówić pięknej sylwetki, żona Harry'ego jednak spodziewa się dziecka. Myślicie, że przyzwyczai się również do tej tradycji?

Zobacz także: Nie wszyscy lubią Meghan! Księżna ma na pieńku z pracownikami Pałacu Kensington

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Brytyjska rodzina królewska nie schodzi z pierwszych stron gazet od wielu wielu lat. Nie tylko Brytyjczycy, ale ludzie na całym świecie interesują się ich życiem. Czy ty także jesteś ich wiernym fanem? Sprawdźmy, co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Ostrzegamy - pytania nie są łatwe! 

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów