Tom Hanks śpiewa "sto lat" dla Polki, która znalazła dla niego malucha. Pomaga mu laureat Oscara

Emilia Klima 09.06.2017
Tom Hanks składa życzenia w Polsce
Fotografia: Facebook.com/monia.jaskolska

Monika Jaskólska takich życzeń urodzinowych się nie spodziewała. 

Tom Hanks jakiś czas temu zdradził się z wielkim zamiłowaniem do fiatów 126p (popularnych Maluchów). Zaczęło się od zdjęcia z samochodem na węgierskiej rejestracji, a zabawa w wyszukiwanie legendarnych polskich pojazdów spodobała mu się tak, że zaczął wrzucać fotki z nimi na swoje profile w mediach społecznościowych. Taka akcja nie mogła oczywiście ujść uwadze Polaków, a zwłaszcza jednej Polce.

Mieszkanka Bielska-Białej Monika Jaskólska wpadła kilka miesięcy temu na pomysł ofiarowania Tomowi Hanksowi malucha. Zaczęła zbierać na ten cel fundusze - część z nich przeznaczy na wsparcie miejskiego Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Aktora bardzo poruszył ten gest, opublikował nawet filmik na Facebooku, w którym podziękował na prezent i stwierdził, że na niego nie zasłużył.

Na tym się nie skończyło. Aktor postanowił osobiście złożyć życzenia urodzinowe pomysłodawczyni akcji, do czego zaangażował wybitnego operatora filmowego i dwukrotnego laureat Oscara, Janusza Kamińskiego. Gwiazdor nauczył się nawet śpiewać "sto lat" po polsku. Filmik na swoim Facebooku zamieściła wzruszona Jaskólska.

Maluch dla Toma Hanksa

Jaskólska wpadła na pomysł, aby podarować aktorowi kultowego malucha. Na Facebooku utworzyła wydarzenie "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa" i rozpoczęła zbiórkę pieniędzy. Zakupiony samochód przechodzi remont i czeka na przetransportowanie do Los Angeles. Akcję wsparł przedsiębiorca, rajdowiec Rafał Sonik. Pokrył koszty zakupu i remontu malucha. Pieniądze zebrane podczas spontanicznej akcji zasilą konto bielskiego szpitala. Również Tom Hanks zapowiedział, że chętnie wesprze dziecięcy szpital. 

Zbieracie pieniądze na szpital pediatryczny w Bielsku. Przepraszam, jeśli wymówiłem to źle, ale jestem Amerykaninem. Znam tylko jedno słowo po polsku: "Fantastycznie!". Monika oszalała z tym Fiatem 126! Wygląda na to, że prędzej czy później będę nim jeździł. Dziękuję! To jest szalone! Nie zasługuję na to. Chcę podziękować wszystkim osobom, które przekazały pieniądze na samochód, a tym samym również na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, bo to właśnie jest tu najważniejsze. Nadal nie mogę w to uwierzyć, ale najważniejsze jest to, że wykonaliście kawał dobrej roboty. To, co robicie dla tego szpitala można opisać jednym słowem: Fantastycznie! - powiedział Tom Hanks

Teraz zostaje nam tylko czekać na relację z uroczystego wręczenia malucha ;-)

Tom Hanks
Fotografia: Instagram.com/tomhanks/
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów