Tom Hanks już wie, że Polacy szykują dla niego malucha. "Fantastiche-nia!" - napisał aktor

Redakcja 09.02.2017
Maluch dla Toma Hanksa
Fotografia: www.facebook.com/Bielsko-Biała-dla-Toma-Hanksa-1733378546980494/?fref=ts

Aktor niezmiernie ucieszył się z inicjatywy polskich fanów. Da też coś w zamian. 

Tom Hanks, jeden z najlepszych hollywoodzkich aktorów, dał się poznać jako amator fiata 126p. Ten fakt postanowiła wykorzystać Monika Jaskólska, znana w Bielsku-Białej aktywistka.

Jaskólska wpadła na pomysł, aby aktorowi podarować kultowego malucha. Jak pomyślała, tak też zrobiła. Na Facebooku utworzyła wydarzenie "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa" i rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na ten nietypowy prezent. 

Dziś wiemy, że samochód dla aktora został już znaleziony i właśnie przechodzi generalny remont. Ba! Wiemy również, że transport do Los Angeles jest już dopinany na ostatni guzik. Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że w związku z tym, że od 3 kwietnia 2017 roku będą latać do Miasta Aniołów, wkrótce wezmą na pokład swojego dreamlinera zakupiony dla aktora prezent. O tym fakcie dowiedział się również główny zainteresowany. Jego reakcja? Bezcenna!

Fiaty 126p są samochodami moich marzeń. Zrobiłem te zdjęcia w Budapeszcie spacerując i widząc te auto jedno po drugim i żartując, że kupiłem jedno z nich, ale tak naprawdę chciałem być blisko tego wozu. Nigdy bym nie pomyślał, że kiedykolwiek ktoś taki jak Ty będzie inicjatorem takiej akcji. Fantastiche-nia! Napisałem tak mając nadzieję, że będzie to wyglądało w porządku po polsku. Nauczyłem się tego słowa kręcąc we Wrocławiu "Most szpiegów". Taki właśnie jest mój poziom języka polskiego... - napisał Tom Hanks w e-mailu przesłanym Monice Jaskólskiej. 

Tom Hanks dał się poznać jako amator kultowych maluchów
Fotografia: www.facebook.com/TomHanks/

Tom Hanks dał się poznać jako amator kultowych maluchów 

Jedna Jaskólska wiosnę czyni

W dalszej wiadomości aktor nie ukrywa, że jest zachwycony inicjatywą. Podkreśla też, że idealnym rozwiązaniem byłoby, gdy do Los Angeles przyjechała również pomysłodawczyni całej akcji, która razem z nim uruchomi kultowego malucha. 

Cieszę się, że mogłem pomóc w zbiórce pieniędzy na szpital. Nie prosiłaś o to, ale Twój przykład, wskazał drogę. Może uda się zaaranżować Twój przylot do USA razem z samochodem? W ten sposób moglibyście się spotkać, a kiedy kluczyki byłyby umieszczone w stacyjce, razem sprawdzilibyśmy, czy samochód zapala i czy to legalne jeździć nim po Stanach Zjednoczonych - napisał Tom Hanks. 

Co ważne, niewykorzystane pieniądze, które były zbierane na zakup fiata 126p., zostaną przeznaczone na rzecz bielskiego szpitala pediatrycznego. Ostatecznie, zakup samochodu sfinansował sportowiec Rafał Sonik. A to oznacza, że cała suma ze zbiórki zasili konto szpitala.

Co szczególnie cieszy, sam Tom Hanks zapowiedział, że chętnie wesprze dziecięcy szpital. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów